به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، چهارمین مجمع عمومی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی عصر سه شنبه با حضور حجج اسلام محسن قرائتی، رحیمیان و مجتبی کلباسی و همچنین با حضور فعالان عرصه مهدویت از سراسر کشور در ساختمان امام خمینی(ره) مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

 

لزوم هم افزایی همه فعالان عرصه مهدویت

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران در این گردهمایی با تأکید بر هم افزایی همه فعالان عرصه مهدویت اظهار امیدواری کرد که در زمینه مهدویت که یکی از مباحث مورد نیاز جامعه امروزی است گام های بلندی برداشته شود و از این پس، افراد حقوقی و حقیقی فعال در این حوزه بتوانند به صورت گروهی و جمعی در این زمینه حرکت کنند.

 

مهدویت می تواند منشأ حرکت های عظیم دینی باشد

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین کلباسی در این جلسه به ارائه گزارشی اجمالی از فعالیت های ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی پرداخت و گفت: مهدویت با پتانسیل عظیمی که دارد می تواند منشأ حرکت های عظیم دینی باشد، اما این مهم در گرو آن است که کارهایی که در این زمینه انجام می شود به صورت هماهنگ شده و منسجم باشد.

 

رییس مرکز تخصصی مهدویت خاطرنشان کرد: امروزه باید هوشیار باشیم چراکه برخی دست های جاهل و یا بعضاً دشمن قصد دارد تا این مقوله مقدس را از ما بستانند؛ بر این اساس باید دانست که اگر در این زمینه کوتاهی صورت پذیرد، مقوله مهدویت نیز در جامعه با چالش و آسیب مواجه می شود.

 

باید اقرار کنیم که در زمینه مهدویت کوتاهی شده است

همچنین حجت الاسلام والمسلمین قرائتی نیز در این نشست بر لزوم توجه هرچه بیشتر طلاب و روحانیون بر مسأله مهدویت تأکید کرد و اظهار داشت: مبلغان بدانند که بدون شناخت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) نمی توانند مبلغان خوبی برای مهدویت باشند؛ کسی که می خواهد در یک جریان سردمدار و رهبر باشد، باید از همه بیشتر نسبت به آن مسأله و جریان شناخت داشته باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه تأکید کرد: باید اقرار کنیم که در زمینه مهدویت کوتاهی شده است و این مسأله آنگونه که شایسته است برای جامعه تبیین نشده است.

وی اضافه کرد: کسانی که در زمینه مهدویت در منطقه ای مسؤولیت قبول می کنند باید بدانند که اگر کسانی را می شناسند که از خودشات برای تصدی گری این جایگاه شایسته تر هستند، این جایگاه را به آن فرد یا افراد تحویل دهند و خود نیز در این امر به آن ها کمک کنند تا مباحث مهدوی در کشور تقویت شود.

گفتنی است در پایان نشست انتخابات هیئت امنای ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی برگزار شد.

انتهای پیام/ح