به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مجموعه‌داستان «ضامن‌های معتبر» نوشته سید سعید هاشمی به تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران برای مخاطبان نوجوان منتشر و راهی بازار نشر شده است.
این کتاب، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه با موضوع مسائل اقتصادی را در بر می‌گیرد. مسائل اقتصادی یکی از مهمترین مسائل زندگی امروز ما هستند. که می‌تواند بر روی فرهنگ و امور اجتماعی و فرهنگ و اخلاق مردم تأثیر بگذارند. حال اگر چرخه روابط اقتضادی ناسالم باشد، جامعه دچار چالش خواهد شد و بسیاری از اتفاق‌های روزمره و رفتارهای مردم مختل خواهد شد.
ضامن‌های معتبر با زبانی طنز به بررسی چند معضل روزمره اقتصادی بومی می‌پردازد که حل‌نشدنشان در آینده عواقب به مراتب بدتری خواهند داشت. مسائلی مانند بانکداری در ایران، دلال‌بازی در صنعت مسکن، رباخواری و نزول‌خواری، تنبلی و تن‌پروری اقتصادی، اطاله دادرسی، زمین‌خواری و …
هاشمی نویسنده این کتاب ۴۴ ساله است که تاکنون کتاب «بچه‌های ساختمان بیست» را توسط همین ناشر منتشر کرده و کتاب کودک «روزی که حیوانات شکایت تنظیم کردند» را نیز در دست چاپ دارد.
در قسمتی از کتاب «ضامن‌های معتبر»‌ می‌خوانیم:
پسر بیچاره که از دیدن روح بابایش وحشت کرده بود چهار دست و پا داشت فرار می‌کرد. روح مش اسماعیل که بر خلاف جسمش خیلی تر و فرز و تند و تیز بود، مثل موشک دنبال بچه‌اش می‌دوید و داد می‌زد: «وایستا پدر سوخته، وایستا بی‌حیا! چرا توی قبر راحتم نمی‌ذاری؟ من هفت هشت ماهه که مُردم، تو هنوز داری به اسم من یارانه می‌گیری و می‌ذاری توی جیبت؟ من هر ماه دارم توی اون دنیا حساب کتاب یارانه‌های نگرفته رو پس می‌دم. آخه من از دست تو کجا برم؟»
این کتاب به تازگی با ۱۲۸ صفحه منتشر شده است.
انتهای پیام/ح