به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی امشب در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه برای رسیدن به کمال و سعادت حقیقی در زندگی باید از قانون جامع و کامل و الگوی صحیح بهره‌مند شد، اظهار کرد: هر کس از هر دستورالعمل و برنامه غیر از قرآن و روایات بهره ببرد ضرر کرده و به مقصود واقعی نمی‌رسد.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای برداشتن حساسیت نسبت به حجاب در جامعه بیان کرد: قرآن می‌فرماید بانوان باید حجاب را رعایت کنند، مردان باید چشمان خود را بر روی نامحرمان بپوشانند و این قانون و برنامه زندگی ماست.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه هرکسی نمی‌تواند برای ما الگو باشد، تصریح کرد: الگو کسی است که یک نقطه تاریک و مبهم در زندگی وی دیده نشود و زمان آن را فرسوده نکرده باشد. الگو کسی است که در تمام حیث‌های زندگی برای ما الگو باشد.الگو کسی است که افراد بدون در نظر گرفتن جنسیت از وی به‌عنوان الگو بهره ببرند.

مؤمنی افزود: قانون زندگی منحصر است به قرآن کریم و الگو نیز منحصر است به عترت خاتم‌الانبیا محمد مصطفی(صلی‌الله علیه و آله).

وی بابیان اینکه حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) در تمام جنبه‌های زندگی برنامه دارند و می‌توانند الگوی ما باشند ابراز کرد: ایشان به‌عنوان دختر برای پدر و مادرش، به‌عنوان همسر برای امیرالمؤمنین(علیه‌السلام)، به‌عنوان مادر در تربیت فرزندانشان و به‌عنوان بانویی که در جهان اسلام بدون خدشه وارد شدن به مقام زن کار سیاسی و اجتماعی انجام داده می‌تواند برای ما الگو و اسوه باشد.

انتهای پیام/ح