به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی در تبیین ویژه‌برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در ایام عید بزرگ غدیر خم، اظهار کرد: در شب عید غدیر جمعی از خادمان مسجد مقدس جمکران با در دست داشتن پرچم این مکان مقدس در اجتماع مردمی منادیان غدیر در حرم مطهر حضرت معصومه(سلام‌الله علیها) حضور خواهد داشت.

وی ادامه داد: در این شب مبارک مراسم مسجد مقدس جمکران پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین طباطبایی، شعرخوانی سید رضا اقدمی و مداحی حاج محمد حیدری در صحن جامع مهدوی برگزار خواهد شد.

مدیر مسجد مقام و مراسم مسجد مقدس جمکران به برپایی کاروان غدیر تا ظهور از حرم مطهر تا مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و گفت: این کاروان با حضور مرجع عالی‌قدر آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی و عموم عاشقان و محبان اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) از ساعت ۱۶ با گردهمایی مردمی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها) آغاز و با بدرقه خادمان این آستان مقدس به سمت مسجد مقدس جمکران از مسیر بلوار پیامبر اعظم (صلی‌الله و علیه و آله) دنبال خواهد شد.

حسین‌آبادی بیان کرد: کاروان در بدو ورود به مسجد مورد استقبال خادمان این مکان مقدس قرار خواهد گرفت و در ادامه در ساعت ۱۸:۳۰ اجتماع بزرگ مردمی در صحن جامع امام مهدی (علیه‌السلام) مسجد مقدس جمکران جهت تجدیدعهد با مقام امامت و ولایت با قرائت دعای عهد مختصر توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرزا محمدی شکل خواهد گرفت.

وی افزود: در این مراسم پرچم منقش به نام مبارک امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) بر فراز گنبد مسجد مقدس جمکران به اهتزاز درخواهد آمد و پس از اقامه نماز مغرب و عشا نیز جشن شام عید غدیر با اجرای برنامه‌های مختلف سخنرانی، شعرخوانی و مدیحه‌سرایی به اجرا خواهد رسید.

انتهای پیام/ح