به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، قاسم صبری در تشریح برنامه‌های مدیریت آموزش و تبلیغ مسجد مقدس جمکران برای بزرگداشت عید غدیر اظهار کرد: راه اندازی ایستگاه‌های تخصصی امام شناسی با حضور اساتید متخصص در موضوع امامت، ولایت و مهدویت برنامه‌ای است که در روز عید غدیر و همزمان با برپایی کاروان پیاده روی غدیر تا ظهور به اجرا می‌رسد.

وی ادامه داد: روحانیون مبلغ در ایستگاه‌های تعبیه شده در ورودی‌های مسجد مسقر شده و به سوالات زائران مسجد مقدس جمکران در خصوص امامت، ولایت و مهدویت پاسخ خواهند داد.

مدیر آموزش و تبلیغ مسجد مقدس جمکران از برگزاری جنگ غدیر در صحن جامع مهدوی خبر داد و گفت: این جنگ به صورت خانوادگی اجرا می‌شود. همچنین ویژه برنامه‌هایی برای کودکان در مرکز گل نرگس و برای نوجوانان در مرکز جوانه‌های انتظار از ساعت ۱۷ روز عید تا ساعت ۲۴ توسط کارشناسان این مراکز با موضوع ولایت و غدیر برگزار خواهد شد.

صبری افزود: با هماهنگی صورت گرفته ۲۰ کاروان راهیان جمکران به صورت نمادین در شام عید غدیر از شهر‌های اطراف در مسجد مقدس جمکران حاضر شده و با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) در این روز تجدید بیعت می‌کنند.

وی گفت: در پایان مراسم پیاده روی، روحانیون برای ایراد عقد اخوت بین دو خواهر یا دو برادر دینی در جایگاه‌های پاسخگویی به سوالات دینی حاضر شده و عقد اخوت با هدف ترغیب بر ایجاد برادری و همزیستی مسالمت آمیز بین مومنین با شرایط شرعی بیان شده قرائت خواهد شد.

مدیر آموزش و تبلیغ مسجد مقدس جمکران از اجرای پرده خوانی واقعه غدیر در صحن رسول اعظم(صلی الله علیه و آله) در شب و روز عید غدیر خبر داد و گفت: بروشوری با عنوان امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه) در خطبه غدیر تهیه و ذیل آن نیز مسابقه ای برگزار شده است که ۵ هزار نسخه از آن در محل اجرای نمایش واقعه غدیر در پردیسان و مابقی در صحن‌های مسجد مقدس جمکران توزیع خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسجد مقدس جمکران به دبیرخانه اعتاب مقدسه پیشنهاد داده که در این روز در اعتاب مقدس ایران، عراق و سوریه آیین بیعت با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) برگزار شود و به این منظور متن بیعت نامه را نیز ضمن نامه ارسال کرده که امیدواریم این برنامه نیز عملی شده و نوای لبیک یا مهدی(عج) در تمام اعتاب طنین انداز شود.

انتهای پیام/ح