به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مراسم تجلیل از خادمان مردمی برگزارکننده راهپیمایی غدیر بعد از ظهر امروز با حضور تولیت مسجد مقدس جمکران در سالن جلسات این مکان مقدس برگزار شد.

ابراهیم صدوقی در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی باید موثر و جریان ساز باشند، اظهار کرد: آیین راهپیمایی بزرگ غدیر برای دومین سال از حرم مطهر به مسجد مقدس جمکران با همدلی و حرکت جهادی گروه های مردمی و دستگاه های مختلف استان با شکوه وعظمت خاصی برگزار شد.

وی با اشاره به حضور خیل کثیری از عاشقان اهل بیت(علیهم السلام) در این مراسم معنوی، ابراز کرد: پیام این راهپیمایی تجدید بیعت با امام زمان(علیه السلام) است که به خوبی با حضور مردم انعکاس یافت.

حجت الاسلام میرزامحمدی نیز در این مراسم رسالت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) را بدون غدیر ابتر عنوان کرد و گفت: مهمترین عامل مظلومیت امیرالمومنین و اهل بیت(علیهم السلام) فراموشی غدیر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه راهپیمایی غدیر حرکتی کاملاً مردمی است، بیان کرد: امیدواریم این حرکت که با حضور مرجعیت در قم شکل گرفت هر سال باشکوهتر از سال قبل برگزار شود و به جایی برسد که تمام طول مسیر مملو از جمعیت باشد و حتی با رایزنی های صورت گرفته سال بعد شاهد اجرای این حرکت باشکوه در عتبات عالیات و دیگر کشورها باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بسیاری از کارها به ویژه کارهای فرهنگی موجب غفلت مردم از خدا می شوند، کار فرهنگی سازنده را کاری دانست که انسان را به یاد خدا بیاندازد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود فرهنگسرای واقعی را مساجد و مراقد اهل بیت(علیم السلام) عنوان کرد و راهپیمایی روز غدیر را نمونه ای از تعظیم شعائر الهی در خانه خدا برشمرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران روز غدیر را روز بیعت با اصل امامت و ولایت عنوان کرد و بر فرهنگ سازی بیعت با امام زمان(علیه السلام) در این روز تاکید کرد.

در پایان این نشست از خادمان غدیر با اهدای لوح یادبود تجلیل شد.

انتهای پیام/ح