به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر حیدری کاشانی در مراسم شب اول محرم در جمع عزاداران حسینی در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله) دو سند هدایت برای امت به یادگار گذاشتند، اظهار کرد: این دو سند یکی قرآن و دیگری عترت ایشان است و فرمودند مادامی که به این دو باهم تمسک جویید گمراه نخواهید شد و به سعادت دنیا و آخرت خواهید رسید و زندگی عارفانه، خالصانه و شیطان ستیزانه و دشمن ستیزانه خواهید داشت.

وی با اشاره به اینکه دو دسته مسلمان داریم، ابراز کرد: این دو دسته شامل مسلمان با ایمان و مسلمان بی ایمان است. خداوند در قرآن کریم می فرمایند ای کسانی که ایمان آوریده اید ایمان بیاورید. یعنی ایمان قلبی و عملی بیاورید و آنچه در دانشگاه کربلا فرامی گیریم این است که مشکل جهان اسلام، مسلمانان بی دین هستند که ظاهر قرآن، نماز و دین را گرفتند در صورتی که شرط ایمان، تمسک به قرآن وامام معصوم است تا به حقیقت دین و ایمان برسند.

محقق و پژوهشگر حوزوی با اشاره به اینکه امام حسین(علیه السلام) فرمودند وقتی سختی ها بالا می گیرید دینداران ریزش می کنند، ابراز کرد: باید رسالت این گونه مجالس رساندن ایمان ما از ظاهر به عمل باشد. تمام هدایت قرآن به سمت حجت معصوم است.

حیدری کاشانی با تاکید بر اینکه رمز سعادت اخروی و دنیوی ما سیر و سلوک در امام معصوم زمان است که عنوان سلوک مهدوی را بر آن میگذاریم، اظهار کرد: دینداری، ایمان، سیر سلوک و عرفان ما در محضر امام معصوم باید رقم بخورد و اگر جز این باشد قطعاً پنداری شیطانی و نفسانی است.

وی افزود: سیر و سلوک مهدوی یعنی مهاجرت به سمت خدا در معیت، اطاعت و ولایت امام منصور زمان حضرت مهدی(علیه السلام) که پیامبر(صلی الله علیه و آله) در خطبه غدیر ایشان را به صورت خصوصی به مردم معرفی کرد. سیر و سلوک واقعی سیر و سلوک مهدوی است و مابقی عرفان نمایی است که در طول تاریخ نیز افراد عارف نما تعدادشان زیاد بوده است.

محقق و پژوهشگر حوزوی ادامه داد: تنها رمز نجات امت از ضلالت، گمراهی و تنها رمز رسیدن به سعادت، ابدیت جاودانگی معیت قرآن، عترت، امامت و مهدویت در عصر ماست و تا مسلمانان جهان مسیرشان را در مسیر قرآن و مهدویت قرار ندهند این تفرقه ها، اختلاف ها و دشمنی ها ادامه دارد و اصلی ترین رسالت محرم ابلاغ این پیام است به جهانیان است که باید «مع امام منصور» حرکت کرد.

وی خاطرنشان کرد: زیارت ناحیه مقدسه دانشگاه عرفان عاشورایی و سلوک حسینی است و حقیقت سیر و سلوک مهدوی سیر و سلوک حسینی است و امیدواریم به برکت دهه محرم حق زیارت ناحیه مقدسه که منشور یک عرفان حقیقی ناب، حسینی و عاشورایی است به همت سالکان حسینی و عاشقان امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) احیا شود.

انتهای پیام/ح