به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام محمدباقر حیدری کاشانی در شب هفتم محرم در جمع عزاداران حسینی در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه انس با قرآن و سلوک قرآنی دنیای انسان را تغییر می‌دهد، اظهار کرد: اگر به سمت خدا مهاجرت کنیم و این مهاجرت در معیت حجت معصوم زمان باشد و در این مهاجرت در راه خدا و ولی خدا مجاهدت کنیم مسیرمان به فلاح و رستگاری ختم می‌شود که این سه شاخصه سیر و سلوک مهدوی است و غیرازاین راه هلاکت و جهالت است.

وی با اشاره به اینکه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) الگو و اسوه را در سلوک رحمانی سیدالشهدا(علیه‌السلام) معرفی می‌کنند، بیان کرد: زیارت امام حسین(علیه‌السلام) جامع تمام عبادات و زیارت تمام انبیاء و اولیاء الهی است و با هر سلامی که در زیارت ناحیه می‌دهیم رذائل الهی را تضعیف کرده و فضائل رحمانی را در خود تقویت می‌کنیم و این مسیر انسان را به مرز ایمان خالصانه می‌رساند.

این محقق و پژوهشگر حوزوی ادامه داد: اگر بخواهیم اوج مقامات انسان را در دنیا بیابیم قرآن کریم آن را حبیب‌الله معرفی می‌کند یعنی هم خدا آنها را دوست دارد و هم اینها عاشق خدا هستند و این اولین وصف اصحاب المهدی(علیه‌السلام) در قرآن است.

حیدری کاشانی با تأکید بر اینکه سلمان فارسی الگوی مهدی یاور است و مدال معیت با امام زمان(علیه‌السلام) را گرفته است، ابراز کرد: به ایشان لقب سلمان محمدی را دادند و وی را مصداق مقام حبیب‌اللهی معرفی کردند که در معیت قرآن، عترت و مهدویت به آن رسید.

وی با اشاره به اینکه شهدای ما به مقام حبیب‌اللهی رسیدند، بیان کرد: در وصیت‌نامه‌های شهدا می‌بینیم که نوشتند خدایا تو عاشق ما شدی و به ما نظر کردی تا پای خودمان را از هواهای نفسانی بازکنیم و به‌سوی تو قدم برداریم. شهدای ما مقام معیت را خود درک کردند و ره صدساله را یک‌شبه رفتند و به مقام محمود رسیدند.

انتهای پیام/ح