به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، رحیم آبفروش صبح امروز در مراسم افتتاحیه گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اربعین در مسجد مقدس جمکران گفت: غربت و مظلومیت فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با شیرینی مسیر شوق وصال به امام حسین(علیه السلام) و اربعین از بین می رود.

وی افزود: وقتی می فهمیم که اعضای فلان شهر می روند و می گویند که مردم راضی نیستند که این همه خرج شود؛ یا برخی مسئولان اعلام می شود که در یک شهر مرزی موکب های مرزی علم نشود به بهانه اینکه اقتصاد شهر به هم می ریزد، چه باید گفت.

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر اظهارکرد: وقتی این عده معدود اربعین را نمی فهمند چه باید گفت؟ چرا باید نگران ویزای یک طلبه ای باشیم که می خواهد گفتمان انقلاب اسلامی و امام راحل را صادر کند.

وی گفت: کام فعالان جبهه انقلاب اسلامی زمانی شیرین می شود که می بینیم برخی از طلاب ما با خانه محقر و کوچک خود میزبان زائران اربعینی در شهر خود هستند؛ کام ما زمانی شیرین می شود که معجزه های محبت حسین(علیه السلام) را در این روزها به چشم می بینیم.

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر اظهارکرد: امروزه جوانان جبهه انقلاب اسلامی خلأ بسیاری از خدمت گزاری هایی که باید افراد دیگر آن را به حسب مسئولیت خود انجام می دادند را پر می کند، کام مردم و مومنین شیرین می شود.

آبفروش یادآورشد: تلخی ها به فعالان جبهه ولایت پینه شده است و قطعا این مسیر با مشکلات همراه است؛ زیرا این مسیر مسیری است که با ارباب ما تصویر می شود که سختی های دو عالم را برای هدایت ما به جان خرید.

وی افزود: امسال خادمان سیدالشهدا(علیه السلام) رخصت پیدا کردند که موکب اولیه خود را در مسجد مقدس جمکران برپا کنند؛ این محفل در جمکران برپا شد که اربعینیان در مسجد منتسب به حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) حضور یابند و با صاحب الزمان تجدید بیعت کنند.

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر اظهارکرد: مساله ای که امسال دارای اهمیت است، توجه خادمان اربعین به زائران غیر ایرانی اربعین است؛ اینکه موکب ها در مسیر زائران مظلوم پاکستانی و افغانستانی در مرز ایران و پاکستان برپا شود به بساط نوکری به جای کربلا در میرجاوه و دوغارون حضور یابند طعم دیگری دارد ؛ ۸۵ هزار زائر پاکستانی در همین ایام ثبت نام کردند و ۱۱۰ هزار زائر ایرانی تا کنون در سامانه ثبت نام کردند؛ امسال قطعا بیش ۱۰۰هزار زائر پاکستانی در اربعین حضور می یابند.

آبفروش اظهارکرد: اتفاقات بزرگ فرهنگی تنها با یک نیت رخ می دهد؛ در این روزها باید با نیت حضور شهدا در مسیر حضور یابیم و دیگران را نیز همراه کنیم؛ باید ایده های خدمت گذاری به خادمان و زائران را در بهترین حالت در نظر بگیریم.

انتهای پیام/ح