به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، علی‌اکبر رائفی‌پور در مراسم شب گذشته موکب مع امام منصور مسجد مقدس جمکران با تأکید بر تأثیرات غیرقابل‌انکار توجه به زیارت اربعین اظهار کرد: راهپیمایی اربعین تمرینی برای لبیک گفتن به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) است و باید مراسم‌ مرتبط با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) پرشور و پرمحتوا برگزار شود.

وی با یادآوری تفاوت‌های زائر عاشورا و اربعین افزود: جنس زیارت اربعین متفاوت با جنس زیارت عاشورا بوده و اعلام برائت مسلمانان از لشکر ظلم است که چهل روز بعد از عاشورا چله نشسته و اعلام پذیرش امامت به‌صورت تام و تمام بوده و انتخاب حجت خود و ثابت دین خود است.

محقق و پژوهشگر مهدوی به موضوع ناشناختگی اهل‌بیت(علیهم السلام) در شام اشاره و بیان کرد: ظلم‌هایی زیادی در جریان عاشورا اتفاق افتاده است که یکی از آن‌ها انجام هر عمل غیرانسانی به نام دین بوده که شامل از کشتن تا توهین به اهل‌بیت پیامبر(علیهم السلام) می‌شد، و بنای انجام اعمال غیردینی به نام دین گذاشته شد.

وی مقابل ولی خدا ایستادن را عین مقابله با خداوند توصیف کرد و ادامه داد: با تأمل در فرازهای زیارت اربعین حقایقی درباره اتفاقات روز عاشورا درک می‌کنیم که نیازمند توجه است تا بتوانیم مراحل تکامل و رشد را در همه ابعاد طی کنیم و این تنها غم و مصیبتی در دنیا است که عامل رشد می‌شود.

رائفی‌پور با اشاره به وجود صداقت در اشک برای مصیبت امام حسین(علیه السلام) تصریح کرد: یکی از دلایلی که اشک برای امام حسین(علیه السلام) سبب بخشش گناهان می‌شود همین صداقت در اشکی است که برای مصیبت‌های ایشان ریخته می‌شود و بهترین نتیجه این اشک رأفت  و نرمی دل است.

انتهای پیام/رو