به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، علی اکبر رائفی پور شب گذشته در مراسم موکب مسجد مقدس جمکران به ادامه شرح زیارت اربعین پرداخت و اظهار کرد: افرادی که در مسیر کربلا گام برمی دارند از پلیدی ها پالایش شده و از ظلم و جور برائت می خواهند که این بزرگ ترین حسن قدم گذاشتن در این راه است.

وی افزود: در زیارت اربعین به مسائلی برخورد می کنیم که در زیارت عاشورا شاهد آن نیستیم و یکی از این موارد شاهد گرفتن خداوند در ولایت امام و شهادت دادن بر آن بدون ذره ای ریا است.

این محقق و پژوهشگر مهدوی به تشریح فضای حاکم در دوران امام حسن(علیه السلام) و امام حسین(علیه السلام) پرداخت و ادامه داد: ما شاهد برخورد های شخصی با تصمیم های امام حاضر در همه دوران ها هستیم و در زیارت اربعین ما شهادت بر ولایت و درستی عمل امام می دهیم و مطیع مطلق بودن را تاکید می کنیم.

وی تامل در زیارت اربعین برای رسیدن به معرفت صحیح و حقیقی را لازم دانست و گفت: باید قرآن، زیارت عاشورا و همچنین زیارت اربعین دوباره به متن زندگی ما برگردد تا بتوانیم هدایت شده و بسیاری از مشکلات موجود در فضای اجتماعی حاکم را برطرف کنیم.

رائفی پور ادامه داد: باید در جامعه ازاصول دین عادت زدایی کرده و به معارف دین با بیان و نگاهی نو بازنگری کنیم تا دچار مشکلات و آسیب های موجود در کشورهای غربی نشویم.

وی مال حرام را عامل بسیاری از گناهان جامعه امروز معرفی و خاطرنشان کرد: مال حرام و لقمه حرام عامل بروز بسیاری از گناهان جامعه بوده که متاسفانه توجه لازم به آن نشده و این یکی از معضلات جامعه امروز ایران و جهان است.

انتهای پیام/رو