به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، استاد علی‌اکبر رائفی‌پور در مراسم شب گذشته موکب مسجد مقدس جمکران در ادامه شرح زیارت اربعین اظهار داشت: در زیارت عاشورا به امام شناسی و در زیارت اربعین به اخلاص کامل در ایمان و دین می‌رسیم.
وی تأکید کرد: امام حسین (علیه السلام) وارث تمام پیامبران بوده و هر آنچه آن‌ها نتوانستند تمام کنند را امام حسین(علیه السلام) به کمال انجام داد‌.

استاد حوزه و دانشگاه بیعت نکردن امام حسین(علیه السلام) را فراتر از تصورات مردم عصر آن دوران معرفی و تصریح کرد: مردم عصر امام حسین (علیه السلام) نیز نمی‌توانستند همه ابعاد حرکت امام حسین (علیه السلام) از مدینه و مکه را درک کرده و به طلب خلافت تعبیر می‌کردند و امام حسین (علیه السلام) حتی برای خیلی از نزدیکانش شرح واقعه می‌داد.

وی با تشریح وقایع عاشورا ادامه داد: امام حسین(علیه السلام) حتی شروع‌کننده جنگ نبود و با اینکه نتیجه حرکتش را می‌دانست اما از تمام لحظات این واقعه استفاده کرده و پیام‌ها را به‌صورت تبلیغ به کسانی که باید درک کنند رسانده و هیچ‌کس را در تاریخ نمی‌توانیم پیدا کنیم که چنین حق و باطل را از هم جدا کرده باشد.

رائفی‌پور در تأکید مظلومیت امام حسین(علیه السلام) در عصر خود خاطرنشان کرد: امام حسین(علیه السلام) حتی نزد نزدیکان خود نیز به‌درستی شناخته‌نشده اما ایشان طوری پیام خود را در طول مسیر ابلاغ کرده که هیچ عذری برای کسانی که هم‌عصر حضرت هستند باقی نگذاشته است.

وی بیان کرد: امام حسین(علیه السلام) با همراه کردن خانواده خود در این سفر قصد نشان دادن صلح‌طلبی حرکت خود را داشته و برخلاف همه جنگ‌ها که به‌دنبال جمع‌کردن نیرو هستند ایشان تمام سعی خود را در کم‌کردن نیرو جنگی خود داشت‌ تا جایی که شب عاشورا بیعت خود را از روی افراد جنگی برداشت و اجازه داد افراد برگردند و اعلام کرد این لشکر تنها با من کاردارند.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اخلاص عمل امام حسین(علیه السلام) و یارانش ادامه داد: ایشان همه دارایی خود را تا آخرین قطره خون خود و همراهانش بدون ذره‌ای ناخالصی در راه خدا داد که خداوند چنین همه هستی را در جهت حب امام حسین(علیه السلام) و یارانش قرار داده است.
وی گفت: وقتی زندگی اطرافیان امام حسین (علیه السلام) را در روز عاشورا بررسی می‌کنیم به شخصیت‌هایی می‌رسیم که در تبعیت از امام عصر خود به مقامی رسیده‌اند که در درک حس مصیبت‌های وارد به امام حسین(علیه السلام) هم از هم پیشی می‌گرفتند.
انتهای پیام/