به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مراسم جاماندگان اربعین از ظهر امروز با حضور خیل کثیری از عاشقان و دلسوختگان اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در شهر قم آغاز شد.

عزاداران حسینی در قالب دسته‌های عزاداری و یا به صورت خانوادگی با پای پیاده مسیر هفت کیلومتری بلوار پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله)، از حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) تا مسجد مقدس جمکران را به یاد راهپیمایان مسیر نجف اشرف به کربلای معلی طی کردند تا اربعین شهادت سید و سالار شهیدان را به صاحب عزای اربعین، حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) تسلیت عرض کنند.

امروز بلوار پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) شاهد حضور خیل بیکران عشاق حسین (علیه السلام) بود. همه آمده بودند تا خود را در غم صاحب عزای اربعین شریک کنند. امروز تصاویر شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، تصاویر مظلومان یمن و پرچم های مقاومت رنگ و بوی خاصی به راهپیمایی جاماندگان از اربعین کربلا در قم بخشید.

گروه‌های مختلف مردمی موکب‌هایی را برای پذیرایی از عزاداران حسینی در بلوار پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) برپا کرده و از شب گذشته این خدمت رسانی آغاز شده بود.

جاماندگان از اربعین پس از حضور در مسجد مقدس جمکران، میعادگاه منتقمان خون حسین (علیه السلام)، با شعارهای لبیک یا مهدی و لبیک یا حسین وارد صحن جامع مهدی شده و بار دیگر با امام زمانشان عهد و پیمان بستند که تا پای جان از اسلام ناب محمدی دفاع کنند و همچون کوفیان، حسین زمانشان را تنها نگذارند.

قرائت زیارت اربعین، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی و مداحی حاج سید علی حسین نژاد از برنامه های مسجد مقدس جمکران در اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در روز اربعین بود.

انتهای پیام/