به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، نشست هماهنگی برگزاری صبحگاه عمومی «بیعت با امام»، در روز نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه) با حضور تولیت و معاونان مسجد مقدس جمکران و مسئولین استان قم برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران در این نشست با اشاره به اینکه گاهی برخی موضوعات ریشه مذهبی و اعتقادی درستی ندارند ولی برای آن مناسک سازی می‌کنند، ابراز کردند: برخی مسائل نیز در دین وجود داشته ولی مغفول مانده و باید به دنبال احیا آن‌ها در جامعه بود. مانند اعتکاف، ولایت‌فقیه و شهادت که توسط امام خمینی(ره) در سایه انقلاب اسلامی احیا شدند.

وی مسئله بیعت با امام زمان(علیه‌السلام) را حقیقتی برشمرد که در متن دین بوده و بسیار مهم است ولی مورد غفلت قرارگرفته و باید احیا شود.

تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال‌های اخیر برای احیای روز نهم ربیع‌الاول به‌عنوان روز بیعت با امام زمان(علیه‌السلام)، بر گسترش این فعالیت‌ها باهدف فراگیر شدن موضوع بیعت با امام حی (عجل الله تعالی فرجه) در نقاط مختلف جهان تأکید کرد.

وی بابیان اینکه اقشار مختلف باید در این روز با امامت و ولایت امام زمان(علیه‌السلام) آشنا شوند، بر غنای فرهنگی برنامه‌های این روز و خارج شدن موضوع بیعت از حالت لفظی به عملی تأکید کرد.

احمد حاجی‌زاده معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران نیز در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه آرمان‌شهری که انبیا، اوصیای الهی و همه مذاهب و مکاتب ترسیم کرده‌اند با ظهور امام زمان(علیه‌السلام) محقق خواهد شد، اظهار کرد: روز نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت ایشان است و باید به‌عنوان روزی بزرگ برای ما شیعیان مطرح باشد و در این روز نعمت ولایت و امامت را شکر گذاری کنیم.

وی ادامه داد: دو سالی است که اقشار مختلف در روز نهم ربیع‌الاول به مسجد مقدس جمکران مشرف می‌شوند تا در روز آغاز ولایت و امامت امام زمان(علیه‌السلام) با ایشان تجدید بیعت و عهد کنند.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران با اشاره به برگزاری صبحگاه مشترک عهد سربازی در روز نهم ربیع‌الاول سال گذشته با حضور نیروهای نظامی و انتظامی، عنوان کرد: این برنامه برای نخستین بار باشکوه خاصی برگزار شد و بازتاب خوبی داشت و امیدواریم با همکاری و همفکری تمام دستگاه‌ها این صبحگاه باعظمت و شور بیشتری در روز نهم ربیع‌الاول امسال برگزار شود.

ابراهیم صدوقی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران نیز با تأکید بر اینکه پرچم‌دار این صبحگاه نیروهای مسلح هستند ابراز کرد: امسال علاوه بر نیروهای مسلح، اقشار مختلف مردم ازجمله دانشجویان، طلاب، دانش آموزان، اعضای جمعیت هلال‌احمر، نمایندگان اعتاب جهان اسلام و … حضور خواهند داشت و امیدواریم با هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن آن، زمینه را برای اجرای کشوری این صبحگاه در سال‌های آینده فراهم کنیم.

در ادامه نشست با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف نحوه برگزاری صبحگاه عمومی بیعت با امام بررسی شد.

انتهای پیام/ح