به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، احمد حاجی زاده ظهر امروز در نشست خبری تشریح برنامه های نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) که در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران برگزار شد با اشاره به اینکه در تاریخ اسلام مسئله بیعت امری رایج بوده است، بیان کرد: این در حالی است که در شرایط کنونی از مسئله بیعت با امام حی و حاضر یعنی حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) غفلت شده است.

وی با اشاره به اینکه با تاکید تولیت مسجد مقدس جمکران احیا مسئله بیعت با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: در تلاش هستیم که همزمان با ۹ ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه) نسبت به ترویج و احیای این سنت ارزشمند اهتمام داشته باشیم.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه در همین راستا برنامه های مختلفی تدارک دیده شده است، بیان کرد: در شام شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) مراسم ویژه ای با حضور طلاب برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته مراسم صبحگاه مشترک با حضور نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد، افزود: امسال نیز این مراسم با حضور نیروهای نظامی و همچنین اقشار مختلف برگزار خواهد شد.

حاجی زاده با بیان اینکه جلساتی با مدیران دستگاه های مختلف برگزار شده و از مشارکت آنها در برگزاری هرچه با شکوه‌تر مراسم‌های این ایام استفاده می شود، افزود: امیدواریم که با حرکت گسترده ای که شکل می گیرد، مسئله بیعت در ۹ ربیع الاول در سراسر کشور و جهان اسلام پایه گذاری شود.

وی در خصوص برگزاری مراسم پیاده روی از حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها) تا مسجد مقدس جمکران بیان کرد: در این خصوص ما در مسجد مقدس جمکران می توانیم پذیرای زائران باشیم و برنامه ریزی لازم را به عمل آوریم ولی در خارج از مسجد و در طول مسیر باید دستگاه‌های اجرایی استان پای کار بیایند و به مردم خدمت لازم را ارائه دهند.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران به اجرای طرح رحمت واسعه اشاره کرد و گفت: این طرح هر سال توسعه یافته و خادمان مسجد مقدس جمکران با لباس خادمی در نقاط مختلف کشور برای فرهنگ سازی بیعت با امام زمان(علیه السلام) حضور می یابند.

انتهای پیام/ست