به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی درباره برنامه های نهم ربیع الاول؛ سالروز آغاز امامت امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) در مسجد مقدس جمکران، اظهار کرد: این برنامه ها از شب شهادت امام عسکری(علیه السلام) پنجشنبه، ۲۴ آبان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین «مسعود عالی» و مداحی کربلایی «حمید علیمی» آغاز می شود.

مدیر مسجد مقام و مراسم مسجد مقدس جمکران ادامه داد: در ادامه این برنامه ها مراسم پرفیض دعای ندبه نیز روز جمعه، ۲۵ آبان با حضور آیت الله «سیدمحمدمهدی میرباقری» و نیز زیارت شریف آل یس پس از نماز مغرب و عشاء و در شب نهم ربیع الاول با حضور با حضور منتظران حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف زمزمه می شود.

وی درباره ویژه برنامه های مسجد مقدس جمکران برای شب نهم ربیع الاول اعلام کرد: برای این شب دو ویژه برنامه پیش بینی شده است، نخست همایش «منجی موعود» که با همکاری حوزه علمیه قم و با حضور طلاب ایرانی و غیرایرانی و سخنرانی تولیت مسجد مقدس جمکران و مدیر حوزه های علمیه در شبستان کربلای این مسجد برگزار می شود.

حسین آبادی ابراز کرد: همزمان با این برنامه، جشن مردمی در مسجد امام علی(علیه السلام) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین «ناصر رفیعی» و مداحی «حاج سید مجید بنی فاطمه» و شعرخوانی شاعران اهل بیت علیهم السلام همچون «سید حمیدرضا برقعی» و «شرافت» نیز برگزار می شود.

مدیر مسجد مقام و مراسم مسجد مقدس جمکران درباره دیگر تدارکات میعادگاه منتظران ویژه نهم ربیع الاول، بیان کرد: همچون سال گذشته برنامه صبحگاه مشترک با حضور اقشار مختلف حوزوی، بسیجی و نیروهای نظامی در صبح شنبه، ۲۶ آبان و روز نهم ربیع الاول برگزار می شود.

وی تاکید کرد: همچنین، همزمان با عصر روز نهم ربیع الاول هم ویژه برنامه «عصر آفتاب» با حضور پنج هزار نفر از دانشجویان کانون های مهدویت دانشجویی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین«علیرضا پناهیان» و مداحی «حاج سعید حدادیان» و نیز برنامه های متنوع دیگر در مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.

پایان پیام/ست