به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، آیت الله سید مهدی میرباقری صبح امروز در مراسم قرائت دعای ندبه در سالروز شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) در مسجد مقدس جمکران به تبیین وظایف منتظران در عصر غیبت نسبت به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) پرداخت و اظهار کرد: در روایت تأکید شده که بالاترین عبادت در دوران غیبت انتظار فرج است و باید توجه داشت انتظار عمل است و بر عهده امت قرار دارد. انتظار رویکردی در زندگی انسان است. انسان منتظر خواب، تجارت، اشتغال، رفاقت، تشکیل خانواده و تمام ابعاد فردی و اجتماعی‌اش بر اساس انتظار است.

وی با تأکید بر اینکه انتظار فرج افضل اعمال برشمرده شده، بیان کرد: تمام زندگی انسان باید ذکر شود و کسی که منتظر ولی خداست تا ظهور کند و عالم به نور امام روشن شود و انسان‌ها به نقطه عدل بچرخند باید رفتار، زندگی و تمام شئوناتش برمدار انتظار قرار گیرد.

استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه انتظار عملی جمعی است، بیان کرد: منتظر، منتظر است امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) ظهور کنند و همه عالم برمدار ایشان قرار بگیرد. امام کلمه عدل است و وقتی انسان‌ها برمدار امام حرکت کنند همه عادل می‌شوند.

میرباقری بابیان اینکه تمام انبیا و اوصیای الهی منتظر فرج بوده‌اند، ابراز کرد: تمام انبیا به دنبال ساختن امت منتظر بوده‌اند. انتظار پیامبران راهبری امت خودشان به سمت ظهور بوده و در این میان درگیری‌های فراوانی با نیروهای شیطانی که هدفشان ساختن امتی شیطانی است داشتند.

وی ادامه داد: ما نیز امروز وظیفه‌داریم حول امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) امت بسازیم. منتظران باید پست سر امام حرکت کنند و زندگی را برمدار امام شکل دهند. در جامعه نباید صدایی بالاتر از صدای امام باشد. ما باید دور حضرت جمع‌شویم و هر چه جز ایشان را کنار بگذاریم.

انتهای پیام/