به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به همایش گرامیداشت سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در مسجد مقدس جمکران پیامی دادند. متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تعالی: «وَ ذَکِّرْهُمْ بِأَیّامِ الله»

السَّلام علی مولانا صاحب العصر و الزّمان بقیه الله ارواح العالمین له الفداء و علی آبائه الطّاهرین و علی شیعته، المتمسِّکین بأمره، الفائزین بولایته و المنتظرین لظهوره و رحمه الله و برکاته

با سلام و تبریک صمیمانه و خالصانه خدمت ارادتمندان و چاکران آستان مَلک‌‌پاسبان صاحب ولایت کامله تامّه، عبد یگانه خدا، حضرت بقیّه الله مولانا الإمام المهدی ارواح العالمین له الفداء که در این محفل باشکوه به شرف حضور نایل شده و خود را در معرض نسایم برکات و رحمت‌‌‌‌های الهی قرار داده‌اند، مراتب سپاس خود را از برگزاری این مجلس قُدسی ابراز می‌دارم؛ به امید آن که به حکم «الراضی بفعل قوم کالداخل فیهم» از برکات کثیره‌ای که ان‌شاءالله تعالی بر این جلسه نازل خواهد شد، بهره‌مند و در عِداد سعادتمندان محسوب شوم.

روز مقدّس نهم ربیع المولود، سالروز آغاز ولایت و امامت حضرت ولی الله الاعظم امام مبین، بقیه الله فی الأرضین را به ساحت مبارک ولیّ دوران و به عموم منتظران روزگار نجات و خلاصِ بشر از ظلم و بی‌عدالتی و استکبار، تهنیت عرض می‌نمایم.

ملّت ولایی ایران و تمام شیعیان جهان، افتخار دارند که چنین روز بزرگی را جشن گرفته و آن را عزیز و گرامی دارند.

از وظایف بسیار مهم در عصر غیبت، شکر این نعمت عُظمی است که هر چه بیشتر و گسترده‌تر بروز داشته باشد، آثار مفید و برکات آن بیشتر است و نشان از زنده‌بودن جامعه مهدوی دارد.

از مظاهر درخشان شُکر این نعمت، یاد حجّت خدا در ایام متبرّک و روزها و زمان‌های منسوب به آن حضرت و گرامی‌داشت این روزها و شب‌ها، به دعا و عبادت، اصلاح امور و شئون دینی، تجدید عهد و بازگشت به خدا و مخصوصاً دعا برای تعجیل فرج و ظهور آن حضرت است که افضل اعمال می‌باشد.

امروز همگان وظیفه داریم که خصوصیات جامعه مهدوی را به جهان معرّفی نماییم که جهانِ تشنه عدل و مواسات و خسته از ظلم و جنایات، خود را برای روز رهایی آماده کند و منتظر وعده الهی برای برپایی حکومت واحده عدالت باشد که «إِنَّهُمْ یَرَوْنَهُ بَعِیداً وَ نَرَاهُ قَرِیباً»

لطف الله صافی

ربیع المولود ۱۴۴۰ هـ.ق

انتهای پیام/