به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، قاسم صبری در رابطه با اتاق عقد مسجدمقدس جمکران، عنوان کرد: سال‌های قبل افراد زیادی برای جاری کردن خطبه عقد دائم خود به مسجد مقدس جمکران مراجعه می‌کردند و در جایی که برای این منظور در نظر گرفته شده بود مراسم عقد خود را برگزار می‌کردند.

وی ادامه داد: سال ۱۳۹۵ اتاق عقد مسجد مقدس جمکران توسط تعدادی از طلاب و دانشجویان طراحی و اجرا شد و از آن تاریخ به بعد مراسم عقد در این اتاق برگزار می‌شود و اطلاع رسانی‌ها به صورت گسترده از یک سال گذشته آغاز شده است.

صبری تصریح کرد: تقریبا به صورت مستمر از زوجینی که متقاضی حضور در این اتاق عقد برای جاری شدن خطبه عقد خود هستند، پذیرش می‌کنیم.

مدیر آموزش و تبلیغ مسجد مقدس جمکران افزود: در نیمه شعبان امسال همایش پیوند فیروزه‌ای به صورت یک کارگاه یک روزه برای زوجینی که طی یک سال گذشته مراسم عقد خود را در این مکان گرفتند، برگزار شد، ان شاءالله این کارگاه هرسال در روز نیمه شعبان اجرا می‌شود.

وی در خصوص نحوه ثبت‌نام برای اتاق عقد مسجد مقدس جمکران، اظهار کرد: زوجینی که تمایل دارند خطبه عقدشان در این اتاق عقد جاری شود، می‌توانند به سایت جمکران مراجعه کرده و فرم مربوط اتاق عقد را تکمیل کنند و بعد از اینکه از دفتر زسمی ازدواج مهر تایید بر فرم گرفتند، اقدام به رزرو اتاق عقد کنند.

صبری ادامه داد: روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه اتاق عقد از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب فعال و در باقی روزهای هفته فعالیت اتاق از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر است، البته زوجینی که از شهرستان برای این منظور به جمکران می‌آیند می‌توانند با انجام هماهنگی‌های لازم در ساعاتی غیر از آنچه که گفته شد، مراسم خود را در این اتاق برگزار کنند.

وی در خصوص میزان مراجعات و استقبال زوجین گفت: گاهی در طول روز هیچ مراسمی در این اتاق برگزار نمی‌شود اما در برخی مواقع روزانه ۵ تا ۶ خطبه عقد در این مکان خوانده می‌شود، البته در ایام ولادت و روزهای جشن و شادی میزان مراجعات بیشتر می‌شود و در ایامی مانند محرم اتاق عقد به حالت تعطیل در می‌آید.

لازم به ذکر است زوجین متقاضی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۷۲۵۵۷۹۶-۰۲۵ تماس بگیرند و یا به سایت مسجد مقدس جمکران به آدرس jamkaran.ir مراجعه نمایند.

انتهای پیام/ح