به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی در جمع نمازگزاران و مجاوران مسجد مقدس جمکران با اشاره به بیان وظایف منتظران در زمان غیبت امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه)، اظهارداشت: باور و معرفت نسبت به امام زمان(علیه السلام)، اولین وظیفه هر منتظر است.

 

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به سخنی از پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله)، تصریح کرد: هرکس غیبت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) را انکار کند، مانند آن است که پیامبر(صلی الله علیه و آله) و نبوت او را انکار کرده است.

 

وی با ذکر این نکته که مرگ شهادت گونه و مرگ جاهلی دونوع مرگی است که برای انسان ها وجود دارد، گفت: هرکس امام زمان  خود را نشناسد و بمیرد، به مرگ جاهلیت مرده است و از طرف دیگر هرکس حتی اگر در رختخواب خود بمیرد، در حالی که امام خود را شناخته باشد، به مرگ شهادت گونه از دنیا رفته است.

 

این خطیب حوزوی در بیان وظیفه دوم منتظران امام عصر(عجل الله تعالی فرجه)، گفت: مراعات حقوق اهل بیت(علیهم السلام) یکی از وظایف ماست، اما بعضی از افراد مراعات اهل بیت(علیهم السلام) را نمی کنند، چرا که برخورد، منش و رفتارشان به گونه ای است، که مردم را نسبت به اهل بیت(علیهم السلام) زده می کنند.

 

وی با ذکر نمونه ای از کسانی که حقوق اهل بیت(علیهم السلام) را در طول تاریخ مراعات نکردند، اظهار داشت: خیلی ها بودند که ادعادی دوست داشتن امام علی(علیه السلام) را می کردند، اما تا ایشان نظری دادند که مخالف نظر آن ها بود، حرمت را نگه نداشتند و به مخالفت با امام پرداختند، که این امر برای دیگر امامان معصوم(علیهم السلام) نیز اتفاق افتاد.

 

حجت الاسلام و المسلمین رفیعی با بیان این که تمسک جستن به اهل بیت و امام زمان (علیهم السلام)، وظیفه سوم منتظران در دوران غیبت است، اظهار داشت: هرکس خدا را تأیید، و پایه های ظلم را تکفیر کند به عروه الوثقی رسیده است و بر اساس فرمایش پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله)، هرکس می خواهد به عروه الوثقی برسد، باید به امام علی(علیه السلام) و اولاد او توسل و تمسک کند.

 

وی با اشاره به چگونگی تمسک جستن افراد در دوران غیبت به اهل بیت(علیهم السلام) گفت: برای خواهران رعایت حجاب و برای برادران پرهیز از نامحرم یکی از نشانه های تمسک جستن به اهل بیت(علیهم السلام) است و بدانیم که هرکس به این خاندان تمسک بجوید، به آن ها وصل می شود.

این استاد حوزه در بیان وظیفه چهارم شیعیان در زمان غیبت خاطرنشان ساخت: نشر آثار اهل بیت(علیهم السلام) از دیگر وظایف کسانی است که ادعای انتظار فرج را دارند.

انتهای پیام/