به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا طباطبایی در مراسم سومین سالگرد حادثه زاریا در نیجریه که با حضور ۴۰۰ تن از طلاب نیجریه ای در مسجد مقدس جمکران برگزار شد اظهار کرد: شیخ زکزاکی در راه و روش مبارزاتی و تبلیغی خود شانه به شانه حضرت عباس (ع) زده است و پیرو راستین راه امامان به ویژه امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) است. ایشان مصداق «نصر الله» در عصر ما شده است؛ جایی که در قرآن کریم می خوانیم «اذا جاء نصرالله و الفتح و رأیت الناس یدخلون فی دین الله افواجا».

وی ادامه داد: می خواهم از آزادگی این مرد بزرگ صحبت کنم، ما در گذشته شخصیتهایی نظیر «ادواردو آنیلی» نیز داشته ایم اما به این میزان و همانند شیخ زکزاکی مایه حرکت و برکت نشد. این بزرگوار در شناخت حقیقت آن آزادگی باطنی را داشت. این شیخ بزرگوار که ان شاء الله خداوند محفوظ شان بدارد و دشمنان اسلام را ناکام و ناکار بگذارد، و شاهد روزی باشیم که ایشان به زعامت شیعیان در نیجریه و بقیه کشورها بازگردد، آزادگی را در خود داشت. اگر بخواهیم عظمت شیخ زکزاکی را متوجه شویم باید برویم و به دنبال سیره زندگی پدر و مادر ایشان باشید، پدر و مادری که خداوند لیاقت چنین شخصیت بزرگی را به آنها داده است.

حجت الاسلام طباطبایی در ادامه با اشاره به اینکه این شخصیت بزرگ جهان اسلام دارای بنیه خداشناسی قوی است، تاکید کرد: باید تلاش کنیم در این مسیر نورانی رهروی امثال شهید همت، شهید فهمیده، شهید بهشتی، سید حسن نصرالله و شیخ زکزاکی باشیم. باید به شیوه انسان های مجاهد زندگی کنیم تا خداوند برایمان رحمت و مغفرت در نظر گیرد.

وی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام با مسلمانان بسیار با محبت و رافت برخورد می کردند، افزود: یکی از ویژگی های بارز شیخ زکزاکی که بسیار نیز مورد توجه است همین ادب و اخلاص و مهربانی است که باعث شده بسیاری از افراد ایشان جذب شوند.

محقق و پژوهشگر حوزوی با اشاره به اینکه شیخ زکزاکی در نشر حقایق اسلام شانه به شانه حضرت عباس زده افزود: منافقین به مقابله با شیخ زکزاکی پرداخته‌اند و وی را تحت فشار قرار داده‌اند، مصداق اقدامات آنها این آیه است که میفرماید «یریدون ان یطفئوا نور الله بافواههم والله متم نوره»، به فضل پروردگار شیعه در نیجریه هم اکنون در حال ریشه دواندن است و حتی اقدامات آنها باعث توجه بیشتر به شیعیان شده است، می‌خواهند چراغی را که خدا بر افروخته با اقدامات خود خاموش کنند اما نمی دانند که خود از ریشه کنده خواهند شد.

حجت الاسلام طباطبایی در ادامه تاکید کرد: آنها فکر می‌کنند با به شهادت رساندن شیخ زکزاکی می‌توانند ندای شیعه را خاموش کنند اما باید بدانند که در صورت دست زدن به این اقدام صدها شیخ زکزاکی دیگر به میدان می‌آیند و مبارزه را ادامه خواهند داد تا این که دین خدا بر جهان حاکمیت پیدا کند، آنها با اسلام هر روز می جنگند اما اسلام همچنان و هر روز بالنده تر می شود و تنها دینی که چشم دشمنان را کور کرده اسلام است، آنها می ترسند که یک حزب الله واقعی و شیعه دیگر در قاره آفریقا شکل بگیرد و عرصه را بر آنها تنگ کند اما به فضل الهی اقدامات آنها هیچ اثری نخواهد داشت و فعالیتهای بزرگانی نظیر شیخ زکزاکی و سید حسن نصرالله در نهایت به ظهور امام عصر ارواحنا فداه ختم می شود.