به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی با اشاره به اینکه آموزش سبک زندگی مهدوی بر اساس آموزه های اسلامی یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی مسجد مقدس جمکران است گفت: این برنامه در قالب های متنوع همچون سخنرانی، برگزاری جلسه هم اندیشی و مانند آن، دنبال می شود.

وی بیان کرد: متولیان این مسجد تلاش می کند تا جایگاه ولایت فقیه به عنوان نائب امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) در عصر غیبت بیش از پیش تقویت شود و در این زمینه از ظرفیت عظیم زائران خود به عنوان سفیران مهدوی به شکلی مطلوب استفاده می کند.

وی با اشاره به فعالیتهای فرهنگی چشمگیر مسجد مقدس جمکران به عنوان پایگاه عظیم تشیع افزود: امروز این مکان مقدس به فضایی مطلوب برای تجدید عهد و پیمان با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) تبدیل شده است و هر ساله میلیون ها منتظر از ایران و سایر کشورهای جهان در این میعادگاه منتظران گردهم جمع می شوند و از خداوند متعال تعجیل در امر فرج را درخواست می کنند.

صدوقی گفت: مسجد مقدس جمکران به دلیل برخورداری از این ظرفیت عظیم فرهنگی باید در سراسر دنیا جریان سازی و حقیقت مهدویت را به مردم جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه این مسجد قبل از ظهور وظیفه سنگینی برعهده دارد، گفت: این مکان مقدس باید منتظران ظهور را برای برپایی حکومت جهانی حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) آماده کند و در این راه سه رویکرد افزایش معرفت به امام زمان(علیه السلام)، ایجاد انس نسبت به حضرت و تبیین وظایف منتظران ظهور در برنامه های فرهنگی مسجد به شکل مستمر دنبال می شود.

وی ادامه داد: استقبال مردم از برنامه های فرهنگی مسجد جمکران بسیار قابل توجه است و در همین راستا، حوزه فعالیت های فرهنگی این مکان مقدس برای معرفی و تبیین سبک زندگی مهدوی در سطح ملی و بین المللی روز به روز گسترش می یابد.

انتهای پیام/