به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقا تهرانی در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه امامت امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) جزء مسلمات اسلامی است، اظهار کرد: در روایات مختلف از پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله)، امیرالمؤمنین، امام حسن، امام حسین و دیگر ائمه (علیهم‌السلام) اسامی ۱۲ امام تا حضرت مهدی (علیه‌السلام) ذکرشده است.

وی ادامه داد: در خطبه غدیر نیز پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) نام ۱۲ امام را می‌برند و بالغ‌بر چهار مرتبه در خصوص ظهور حضرت سخنانی گفته‌شده است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه اگر دوران غیبت را قدر بدانیم به ظهور می‌رسیم، ابراز کرد: ما ایرانیان به فرماندهی امام خمینی (ره) با طاغوت درافتادیم تا مملکت اسلامی بسازیم و در آن زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی (علیه‌السلام) باشیم.

آقا تهرانی بابیان اینکه آیا بعد از چهل سال که انقلاب کردیم به امام زمان (علیه‌السلام) نزدیک شدیم یا دورتر؟ گفت: امروز دنیا به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) نزدیک می‌شود؛ نکند ما در کشور امام زمان (علیه‌السلام) از ایشان دور شویم. شروع انقلاب خوب بوده و به‌صورت کلی نیز امروز قابل‌قبول است ولی در جزء که نگاه کنیم وضعیت خوب نیست.

وی با اشاره به اینکه کتاب قرآن دومین کتابی است که در جهان چاپ می‌شود، تصریح کرد: مردم دنیا به سراغ قرآن رفته‌اند. دنیا بیدار شده است، مردم در حال تحقیق درباره خدا و دین هستند. این در حالی است که در تمام جهان تلاش شد مردم لائیک و بی‌دین بار بیایند ولی امروز تمام این تلاش‌ها نتیجه عکس داده است.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: باید ببینیم وضعیت امروز کشور چه قدر به وضعیت کشور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) نزدیک است. وقتی نماینده مجلس با یک کارمند به آن شکل اسفبار صحبت می‌کند و خلاف اخلاق را به‌جا می‌آورد و در ادامه این نماینده و ۴۰ نفر از هم‌قطارانش در مجلس وزیر اقتصاد را تهدید به استیضاح می‌کنند توقع دارید چنین نمایندگانی مدافع حقوق مردم شوند؟

آقا تهرانی افزود: این نمایندگان اگر اخلاق اسلامی داشته باشند چنین کاری نمی‌کنند. نماینده بر روی صندلی نشسته تا از حقوق مردم دفاع کند نه حقوق شخصی و حزبی. از چنین وضعیتی ظهور حضرت درنمی‌آید. باید برای نزدیک شدن به ظهور در مقاطع حساس مانند انتخابات با چشمان باز عمل کنیم.

انتهای پیام/