به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی با اعلام برگزاری دومین نشست تولیت مسجد مقدس جمکران با وعاظ و خطبای این مکان مقدس، اظهار کرد: این نشست سه شنبه هفته جاری، ۱۱ دی ماه با موضوع منابر دعای توسل در میعادگاه منتظران و با حضور ۲۰ تن از خطبای مشهور بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می شود.

مدیر مسجد مقام و مراسم مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: در این نشست چهره هایی همچون حجج اسلام پناهیان، میرباقری، رفیعی، عالی، مومنی، فرحزاد، ماندگاری، حسینی قمی، نظری منفرد و … حضور دارند و راهکارهای افزایش معرفت زائران و ترویج روحیه انقلابی گری میان آنان را به بحث و بررسی می گذارند.

وی با اشاره به برگزاری نخستین نشست تولیت های اعتاب مقدسه ایران اسلامی در مشهد مقدس، بیان کرد: این نشست چندی پیش برگزار و طی آن گزارشی از روند فعالیت کارگروه های هفت گانه اجلاسیه اعتاب جهان اسلام ارائه شد؛ تولیت ها در این نشست ضمن ابراز خشنودی از روند کار، بر پیشبرد فعالیت ها با قوت بیشتر تاکید کردند.

حسین آبادی درباره روند کار این کارگروه های هفت گانه، ابراز کرد: کارگروه های «قرآنی فرهنگی» به تولیت آستان عبدالعظیم حسنی(علیه السلام)، «ارشاد و امور خانواده» به تولیت مسجد مقدس جمکران، «توسعه آموزش و پژوهش» به تولیت آستان حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، «فنی و مهندسی» به تولیت سازمان اوقاف و امور خیریه، «اجتماعی و فضای مجازی» به تولیت آستان شاهچراغ و دو کارگروه «خدماتی، حقوقی و امنیتی» و  «موقوفات و امور مالی» به تولیت آستان قدس رضوی اقداماتی را آغاز کرده اند.

مدیر مسجد مقام و مراسم مسجد مقدس جمکران اضافه کرد: هر یک از این کارگروه ها برنامه هایی را متناسب با ماموریت محوله طراحی می کند و آن را برای اجرا در اختیار دیگر اعتاب قرار می دهد.

وی با اشاره به فعالیت کارگروه «ارشاد و امور خانواده» در مسجد مقدس جمکران، بیان کرد: میعادگاه منتظران در این حوزه پنج طرح مصوب داشته که عبارتند از: تشکیل بانک تجربیات ایده ها و محصولات اعتاب در حوزه خانواده، طرح نظام مسائل و آسیب های امور خانواده و تنظیم اولویت های این حوزه، طرح میز ارشاد و مشاوره برای خادمان رسمی و افتخاری اعتاب و خانواده هایشان و طرح شبکه مردمی خادمان خانواده و نهایتاً طرح معرفتی زندگی به سبک اهل بیت علیهم السلام.

حسین آبادی تاکید کرد: برخی از این طرح ها مقدماتی دارد و باید برای اجرا، تامین شود و برخی نیز در حال اجرایند چنان که هم اکنون طرح های میز ارشاد و مشاوره ویژه خادمان رسمی و افتخاری اعتاب، شبکه مردمی خادمان خانواده و معرفتی زندگی به سبک اهل بیت علیهم السلام در حال اجرا هستند.

وی از برگزاری پنجمین جلسه کارگروه «ارشاد و امور خانواده» در اواخر دی ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر این، به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نیز به دلیل همزمانی این ایام با دهه فاطمیه، مسجد مقدس جمکران از نخستین سه شنبه دهه فجر انقلاب با همکاری هیئت محبان اهل بیت(علیهم السلام)، جلسات سخنرانی را با حضور حجت الاسلام پناهیان برگزار می کند. همچنین در شب یوم الله ۲۲ بهمن نیز داخل مسجد برنامه هایی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اجرا می شود.

انتهای پیام/