به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، زهرا خلیلی با اشاره به نقش رسانه‌ها در زمینه سازی برای ظهور، اظهار کرد: هر فردی باید ابتدا فلسفه ظهور و غیبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) را بشناسد و معرفت لازم را نسبت به اهداف و برنامه‌های حضرت (عجل الله تعالی فرجه) بعد از ظهور داشته باشد که در این زمینه رسانه‌های کشور به منظور اطلاع رسانی و تبیین این مسائل نقش پررنگی را ایفا می‌کنند.

 

این گوینده شبکه خبر اضافه کرد: هدف اصلی انقلاب اسلامی، زمینه سازی ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و تأسیس نظام اسلامی نیز برای این مهم بود؛ لذا این نظام و انقلاب با این افق بلند وظایفی را برای آحاد مردم در نظر دارد که در صورت عمل به آنها به سوی ظهور می‌رویم.

 

خلیلی در تشریح رسالت‌های رسانه‌ای برای حرکت به سوی ظهور، تصریح کرد: رسانه‌ها باید شفاف و دقیق به مردم گزارش دهند و با پایبندی به ارزش‌ها و اصول مانع از خروج مسئولان و برنامه‌ها از اهداف اصلی انقلاب اسلامی شوند.

 

وی ادامه داد: رسانه‌ها با ساخت برنامه‌های کیفی و مبتنی بر ارزش‌های اسلامی ایرانی می‌توانند به تعمیق و ترویج سبک زندگی مهدوی و تربیت منتظران نقش آفرین باشند.

 

خلیلی تاکید کرد: متاسفانه، این روزها مردم بسیاری از مادی گرا شده‌اند لذا رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما می‌توانند با برنامه سازی صحیح حرص و خودخواهی و تجمل طلبی و فخرفروشی در مردم را تبدیل به نوع دوستی، تعاون، مهرورزی، ایثار، ازخودگذشتی کنند تا در سایه همدلی ناشی از این رفتارها به سوی ظهور حرکت کنیم.

 

این گوینده شبکه خبر در ادامه بیان کرد: رسانه‌ها در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌توانند مقایسه‌ای دقیق میان ویژگی‌های حکومت مهدوی به عنوان آرمان انقلاب با وضعیت موجود داشته باشند و در راستای تقویت نقاط قوت و جبران نقاط ضعف گام‌هایی را بردارند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان کشور در طول این چهل سال بسیاری از برنامه‌ها مانند عدالت و مساوات را براساس ویژگی‌های حکومت مهدوی طرح ریزی کرده‌اند و همواره این قیاس میان حکومت ما با حکومت مهدوی وجود داشته است، به طور مثال پیاده روی اربعین حاصل توجه به ویژگی‌های حکومت مهدوی است که در طول این مسیر پیاده روی، هر فردی با هر آنچه دارد به زائران خدمت رسانی و محبت می‌کند به طوری که در این میان این میلیون‌ها زائر هیچ فردی گرسنه یا بی جا و مکان نمی‌ماند.، بنابر این، رسانه‌ها با پرداخت به این دست موضوعات می‌توانند این فرهنگ و سبک زندگی را در جامعه ترویج و مردم را مشتاق زمینه سازی ظهور کنند.