به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی از برگزاری پنجمین کارگروه ارشاد و خانواده اجلاسیه اعتاب جهان اسلام با حضور نمایندگان اعتاب ایران اسلامی در مسجد مقدس جمکران خبر داد و اظهار کرد: این کارگروه متشکل از کارشناسانی است که در تلاش هستند تا نسبت به آموزش و تربیت زائران اعتاب مقدس در ایران اسلامی ودر ادامه در تمام اعتاب در کشورهای اسلامی اقدامت اثرگذاری را انجام دهند.

وی ادامه داد: نگاه ما به خادمان اعتاب مقدس این است که خادمین باید اولاً به عنوان مربی، متأثر از اندیشه تربیتی ناب اسلامی باشند تا بتوانند خودسازی منطقی و معناداری را انجام دهند و ثانیاً نقش فعال خودشان را به عنوان مربی در ارتباط با زائر ایفا کنند و به صورت غیر مستقیم به دیگرسازی معنا دار و تربیتی بپردازند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه نتیجه این مباحث ادا شدن حق معنوی زائر توسط خادمی با هویت تربیتی دینی است، بیان کرد: این کارگروه با اتخاذ سیاست‌های کلان تربیتی زمینه ظهور اخلاق کریمه را مبتنی بر اندیشه اهل بیت (علیهم السلام) در خادمان، خانواده ایشان و زائران اعتاب مقدس با توجه به اصول التزام، انسجام و انتظام مهیا می‌کند.

صدوقی افزود: جلسات این کارگروه تاکنون در پنج نوبت برگزار شده که چهار نوبت آن در مسجد مقدس جمکران و یک نوبت به میزبانی آستان قدس رضوی برگزار شده است. از مصوبات تخصصی این کارگروه در پنج جلسه می‌توان به تدوین اقدامات و طرح‌های فرهنگی مشترک میان اعتاب در حوزه ارشاد و امور خانواده، تشکیل بانک تجریبات و ایده‌ها و محصولات آموزشی اعتاب در حوزه ارشاد و امور خانواده، طراحی و تنظیم طرح معرفتی زندگی به سبک اهل بیت با شاکله واحد در حوزه سبک زندگی و اجرای فاز بندی شده طرح شبکه مردمی خادمان خانواده نام برد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه بعد که در فروردین ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد بررسی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با رویکرد ارشاد و امور خانواده و بررسی بستر اجرای بانک اطلاعات ارشاد و امور خانواده در میان اعتاب در دستور کار قرار خواهد گرفت

انتهای پیام/