به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر ولدان در نشست شورای سیاست‌گذاری کنگره شهدای مقاومت که به میزبانی مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه سبک زندگی اسلامی ایرانی بدون نظریه مقاومت و فرهنگ جهاد و شهادت معنا ندارد، اظهار کرد: انتظار ناراضی بودن از وضعیت موجود و امید به آینده و حرکت در مسیر اصلاح این وضعیت برای رسیدن به آینده مطلوب می باشد.

وی ادامه داد: گفتمان جهاد و شهادت است که می تواند به افراد برای کار جهادی و حرکت به سمت زمینه سازی برای ظهور انگیزه دهد و این گفتمان را در سطح جهانی تقویت نماید و شهدای مقاومت در عرصه بین الملل این کار را انجام دادند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم با اشاره به اینکه شهدای دفاع مقدس در هشت سال جنگ نابرابر جانفشانی ها کردند تا حتی یک وجب از خاک کشور در دست دشمن متجاوز نماند، ابراز کرد: شهدای مقاومت امروز ثابت کردند که کشور اسلام مرز جغرافیایی ندارد و برای دفاع از حرم عقیله بنی هاشم(سلام الله علیها) رفتند و جانفشانی کردند.

ولدان با تاکید بر اینکه این شهدا به امام زمانشان لبیک گفتند، بیان کرد: امروز گفتمان مقاومت یکی از ارکان دکترین مهدویت است و اگر می خواهیم فرهنگ انتظار و مهدویت را در جامعه پیاده کنیم باید بر روی این گفتمان کار کنیم.

وی با اشاره به برگزاری نخستین کنگره شهدای مقاومت، گفت: این کنگره از نظر علمی واقعاً دانش بنیان و فارغ از شور و هیجان و احساس است که امیدواریم بتواند جریان سازی موثری در جامعه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهد.

انتهای پیام/