به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه انقلاب زهرای مرضیه (سلام‌الله علیها) در دفاع از ولایت بود، اظهار کرد: وجود نازنین معصوم می‌فرماید مردم بدانید تا ما از شما راضی نباشیم خدای متعال هم از شما راضی نخواهد شد.

وی ادامه داد: در عصر غیبت ضمن اینکه امام زمان (علیه‌السلام) ولی اعظم خداست اما خود ایشان برای دوران غیبت ولی‌فقیه را معنا کردند.

استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه قرآن و روایات می‌گویند تاکسی مدافع ولایت نباشد به امام زمانش نمی‌رسد، ابراز کرد: تنها کسی که در زمان امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) مدافع ولایت بود حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) بودند چراکه ایشان به حقیقت ولایت رسیدند.

ماندگاری با اشاره به اینکه اگر از ولایت دفاع کنیم زندگی همراه باسعادت و عزت را خواهیم داشت، اظهار کرد: کسی که با ولایت نباشد زندگی‌اش مانند کلاف سردرگم است و آرامش، سعادت و خوشبختی نخواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) به ما نشان دادند سیلی و تازیانه خوردن هزینه دفاع از ولایت است، خاطرنشان کرد: همه مدافعان ولایت منتظران واقعی امام زمان هستند و تمام سختی‌ها را تحمل می‌کنند به امید ظهور و حقیقت ولایت که همان حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید برای نسل‌های بعد از انقلاب شرایط آن زمان تبیین شود، عنوان کرد: هزاران نفر در زندان‌های پهلوی شکنجه و بسیاری از این مجاهدان شهید شدند ولی در مقابل سفاکان پهلوی خم به ابرو نیاوردند و لبخند می‌زدند و آرزوی ناله کردن را بر دل دشمن گذاشتند. کسی که مدافع ولایت است سختی‌ها هم برایش شیرین می‌شود.

وی در پایان با تأکید بر اینکه فقط مدافعان ولایت هستند که از ظهور بهره‌مند خواهند شد، خاطرنشان کرد: این انقلاب از زمان فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) شروع‌شده و به انقلاب حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) متصل خواهد شد و اگر قرار است درنهایت به ولی خدا برسیم باید مدافع راستین ولایت باشیم و تا پای جان از حریم آن پاسداری کنیم.

انتهای پیام/