به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن رحیمیان عصر پنجشنبه در اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی در مجتمع یاوران مهدی(عجل الله تعالی فرجه) با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی در عرصه های مختلف علمی، سیاسی و نظامی در اوج قله های عزت و افتخار قرار گرفته است، این انقلاب را سرشار از آموزه های مهدوی دانست که برای تداوم مسیر بالنده اش و زمینه سازی در راستای ظهور، باید همچنان در مسیر آرمانها و ارزشهای آن گام برداشت.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود احیاء فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت در میان نسل جوان کشورمان را به برکت انقلاب اسلامی دانست.

تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به افول قدرت مستکبران غربی و از سوی دیگر عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در سطح منطقه و بین الملل، به گسترش و توسعه یافتن پیام انقلاب اسلامی در سرتاسر جهان و الگوی قرار گرفتن آن برای تمامی مستضعفان و آزادیخواهان جهان اشاره کرد.

گفتنی است این اجلاس با حضور سردار سید یحیی رحیم صفوی دستیار ویژه و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(سلام الله علیها)، نمایندگان ولی فقیه در استان های کردستان، همدان ، فارس و برخی از مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد.
بررسی و تبیین تأثیرپذیری انقلاب از اندیشه مهدویت و انتظار و همچنین رسالت انقلاب در ترویج فرهنگ مهدویت از جمله اهداف شکل گیری این اجلاس در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود.
۶۰ مقاله با موضوعات نقش آموزه مهدویت درپیروزی انقلاب اسلامی، نقش انقلاب اسلامی در توسعه اندیشه مهدویت، تاثیر اندیشه مهدویت در وحدت جهان اسلام، جایگاه اندیشه مهدویت در سیاست گذاری کلان نظام ومهدویت دراندیشه امام خمینی(ره) ومقام معظم رهبری به دبیرخانه این اجلاس رسیده که ۱۰ مقاله مورد پذیرش واقع شد.
در پایان این اجلاس از پنج نفر از فعالان مهدوی برگزیده نیز با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/