به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، احمد حاجی زاده در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم در سالن جلسات امام جواد(علیه السلام) استانداری با اشاره به وضعیت شهر قم اظهار کرد: شرایط در این شهر در ایام نوروز به دلیل حضور گسترده زائرین با شهرهای دیگر متفاوت است و مدیرانی که در قم مسؤولیت می گیرند باید به این مساله توجه داشته باشند و در شهر باقی بمانند.

وی ادامه داد: پس از ایام نوروز پس از فاصله کوتاهی شاهد رویداد نیمه شعبان در شهر قم هستیم و باید برنامه‌های ستاد تسهیلات زائرین استان به نیمه شعبان منتهی شود. باید در لحظه تحویل سال شاهد پیش بینی اتوبوس‌هایی برای انتقال مردم قم به حرم حضرت معصومه و مسجد مقدس جمکران باشیم.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران افزود: در ایام نوروز بارش در استان قم پیش بینی شده است و به همین دلیل مساله اسکان در استان در این ایام جدی گرفته شود.

حاجی زاده با اشاره به وضعیت بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) اظهار کرد: باید زیرساخت‌ها در این بلوار فراهم شود و دستگاه‌های مختلف استان قم با یک برنامه مشخص زیرساخت‌های بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) را تقویت کنند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۰۰ مجموعه از شهرهای مختلف برای ایجاد ایستگاه‌های صلواتی در مسیر مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان اعلام آمادگی کردند، این مجموعه‌ها سال گذشته ۷۵۰ هزار پرس غذا در میان زائرین مسجد جمکران توزیع کردند و سال به سال آمار مشارکت مجموعه‌های مردمی در خدمت رسانی به زائرین این مسجد افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/