به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مراسم تحویل سال با حضور هزاران نفر از عاشقان و منتظران حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر حیدری کاشانی در این مراسم با اشاره به اینکه دعای تحویل سال از درخواست دگرگونی در قلب آغاز می‌شود، اظهار کرد: در قرآن کریم کلیدواژه قلب ۱۰۰ مرتبه مورد تأکید واقع‌شده است. در این دعا هم از خداوند می‌خواهیم قلب ما را دگرگون کند.

وی ادامه داد: تمام هویت انسان به قلب و دلش است و دنیا و آخرت انسان را قلبش می‌سازد. هیچ مالی و فرزندی به درد ما نمی‌خورد مگر قلب سلیم.

محقق و پژوهشگر حوزوی با تأکید بر اینکه باید باخدا دل یکدل کرد، ابراز کرد: رفتار، گفتار، مرام، کسب‌وکار، حکومت و سیاستمان باید برای رضای خدا باشد؛ برای کار درراه خدا نیز باید دست در دست ولی خدا داشته باشیم والا گرفتار شیطان‌ها و طاغوت‌های زمان می‌شویم.

حیدری کاشانی افزود: باید در طول سال دعای یا مقلب‌القلوب را زمزمه کنیم. اینکه می‌گوییم خدایا حال ما را به بهترین حال‌ها تغییر بده! یعنی دست من را در دست امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) بگذار تا قلبم امام زمانی شود وزندگی‌ام فقط رنگ و روی خدا داشته باشد.

وی بابیان اینکه باید دررسیدن به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) از هم سبقت بگیریم، گفت: در این لحظات از خدا بخواهیم ظهور و فرج ایشان را نزدیک کند تا شاهد به پایان رسیدن ظلم و ستم طاغوت‌های زمان و برپایی عدالت حقیقی در سراسر جهان باشیم.

برگزاری محفل انس با قرآن کریم، اجرای سرود و همخوانی و قرائت زیارت آل یاسین از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

منتظران ظهور در ساعت ۱:۲۸:۲۷ با فریادهای لبیک یا مهدی سال جدید را در مسجد مقدس جمکران آغاز کردند.

انتهای پیام/