به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مصطفی زحمتکش از برگزاری برنامه‌های ویژه ایام نوروز در مسجد مقدس جمکران خبر داد و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در تمام تعطیلات نوروز مسجد مقدس جمکران برنامه‌های ویژه‌ای برای زائران نوروزی تدارک دیده است.
وی از برگزاری ختم حضوری قرآن کریم در مسجد مقدس جمکران خبر داد و افزود: قرائت قرآن کریم هرروز نیم ساعت قبل از نماز ظهر و مغرب در مسجد مقام، شبستان حضرت زهرا(سلام الله علیها) و شبستان حضرت علی(علیه السلام) یکی از برنامه‌های است که دارالقرآن مسجد مقدس جمکران برگزار می‌کند.
مسئول دارالقرآن مسجد مقدس جمکران انجام مشاوره حفظ، تصحیح قرائت نماز و برپایی نمایشگاه شگفتی‌های آفرینش و نسخ قرآنی را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و ادامه داد: برپایی ایستگاه مطالعاتی ۳۱۳ ثانیه‌ای و برگزاری مسابقات قرآنی از دیگر برنامه‌ها است.
وی جذب کودکان و نوجوانان را به موضوع مهدویت از مهمترین اهداف دارالقرآن دانست و گفت: جنگ‌های و محافل قرآنی ربیع الانام باهدف جذب کودکان و نوجوانان و جوانان برنامه‌ریزی‌شده است که هر روز در صحن ابراهیم خلیل الله (علیه السلام) برگزار می شود.
زحمتکش خاطرنشان کرد: ویژه‌برنامه قرآنی ” با خاکیان افلاک” ویژه معتکفین نیز در ایام اعتکاف در مسجد مقدس جمکران با استقبال پرشور زائران برگزار شد، همچنین جلسات آموزش عمومی قرآن و معارف نیز شب‌های چهارشنبه و جمعه برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: برنامه هرروز با قرآن، طرح سنجش سواد قرآنی، اجرای طرح بشارت حفظ جزء ۳۰ و حفظ موضوعی، نذر بهشتی، کارگاه ۷ قدم انس با قرآن و شیوه‌های دعوت به نماز، اجرای طرح خدمت کریمانه و ایجاد اتاق کودک هنگام نماز باهدف سپری کردن اوقاتی قرآنی برای زائران طراحی‌شده است.

انتهای پیام/