به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام کیانی با اشاره به استقرار موزه دین و دنیا در مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: این موزه با دارا بودن ۱۰ گنجینه در ۳۲۰۰ متر فضا در مسجد مقدس جمکران آماده ارائه خدمات به زائرین و نمازگزاران است.
وی با اشاره به برنامه‌های نوروزی موزه دین و دنیا تصریح کرد: طرح عیدانه ای در ایام نوروز در موزه دین و دنیا برگزار می‌شود که علاقه‌مندان از ساعت ۹ صبح الی ۱۱ شب به‌صورت یکسره می‌توانند از این موزه استفاده کنند.
مدیر موزه دین و دنیا مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: طرح معنوی ۴۰ عهد با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) که برگرفته‌شده از آیات و روایات اهل‌بیت(علیهم السلام) و سخنان رهبر انقلاب و امام خمینی(ره) بوده همزمان با ایام نوروز در موزه دین و دنیا برگزار می‌شود.
وی با تأکید بر برپایی سفره هفت‌سین مهدوی مزین به نام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) در موزه دین و دنیا مسجد مقدس جمکران عنوان کرد: برپایی این سفره هفت‌سین جذابیت ویژه‌ای برای زائران به همراه داشته است.
کیانی با بیان اینکه موزه دین و دنیا نخستین موزه مفهومی در جهان اسلام به شمار می‌رود، اضافه کرد: در این موزه در کنار زیبایی‌های که انسان را به وجد می‌آورد، در قالب آیات و روایات دینی نیز مردم با این موضوع آشنا و نقش مهمی در ترویج سبک زندگی اسلامی خواهد داشت.
انتهای پیام/