به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صفاری در شامگاه نخستین سه‌شنبه دهه مهدویت در مراسم دعای توسل مسجد مقدس جمکران با اشاره به آغاز دهه مهدویت اظهار داشت: بشر در هر دوره برای رسیدن به سعادت و رستگاری نیازمند راهنما و هدایت‌کننده بوده و امروز با سیدالشهدا (علیه السلام) می‌توان به این رستگاری رسید.
خطیب مسجد مقدس جمکران با تأکید بر ویژگی‌های سیدالشهدا (علیه السلام) تصریح کرد: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمودند خداوند به خاطر شهادت امام حسین در عاشورا چهار ویژگی به او اعطا کرده که به پیامبران نیز آن را نداده است.
وی شفا در تربت سیدالشهدا (علیه السلام) را یکی از ویژگی‌های ایشان دانست و خاطرنشان کرد: شفاعت امت و اجابت دعا در حرم و قبه امام حسین (علیه السلام) و همچنین حساب نشدن عمر در ساعاتی که در زیارت این امام عظیم الشان سپری می‌شود، ویژگی‌هایی است که خداوند برای هیچ‌کس قرار نداده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین صبرایی ادامه داد: خداوند اطاعت پیامبر و ائمه اطهار (علیهم السلام) را واجب کرده و امام صادق (علیه السلام) بر این وجوب تأکید کرده است و می‌فرماید باید رفتار و سلوک ما در جهت ترس از خداوند و پیروی از ما باشد.
وی ورع و ترس درراه خدا را لازمه رسیدن به رستگاری حقیقی معرفی کرد و خاطرنشان کرد: ائمه اطهار(علیهم السلام) نیز برای رسیدن به ورع و ترس از خدا حرکت می‌کرده و به‌گونه‌ای رفتار می‌کردند که کسب رضایت خداوند و حفظ امانت دین کاملاً مشهود است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین صبرایی شهادت امام حسین(علیه السلام) را نمونه کامل کسب رضایت خداوند خواند و بیان کرد: خداوند مقام ایشان را به‌واسطه ایثار و گذشت برای کسب رضایت خداوند رفیع کرده است.

وی اقتدا مردم برای کسب رضایت خداوند به امام حسین (علیه السلام) را توصیه کرد و گفت: باید برای کسب رضایت خداوند تمام تلاش خود را کرده و این امر را در رأس همه کارهای خود قرار دهیم تا بتوانیم خود را دوستدار امام حسین (علیه السلام) بخوانیم.
سخنران مراسم دعای توسل این هفته مسجد مقدس جمکران در پایان اظهار داشت: محبت و اقتدا به امام حسین (علیه السلام) می‌تواند ضمانت کننده رسیده به حریت و آزادی حقیقی باشد که بشر در همه دوران تاریخ به دنبال آن بوده و برای آن تلاش کرده است.
انتهای پیام/