به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، اینجا همه با نیت می‌آیند و زیر لب به خود مژده می‌دهند که «آب‌زنید راه را هین که نگار می‌رسد» و به اشک دیده و مژه‌های تر شده به اشتیاق غبار که نه تربت به‌صورت تبرک می‌کنند.

امروز برای خواهرانی که هیچ‌گاه برای غبارروبی پا در مسجد مقام نگذاشته‌اند و این نخستین را برای یادگاری به نام خود ثبت می‌کنند روز عاشقی است.

چلچراغ‌های سبز و لاله‌های سبز میانه مسجد و عطر عود و اسپند همه چشم‌انتظاری حکایت می‌کنند و هزاران نوحه سکوت می‌کند در این‌همه اشتیاق و عاشقی که  بهار را از باغ گل کرده نرگس طلب می‌کند.

امروز برای جمع‌کردن تربت  قدم‌های ناز دانه نرگس مادرانی آمده‌اند که پسر به فدایی عمه داده‌اند و در محراب زانوی امید دیدن  حضرتش بغل کرده‌اند و  اشک تمسک می‌ریزند و در دل آرزو می‌کنند بیاید و در رکابش پسرهای رعنای قربانی داده‌شان دوباره جانبازی کنند.

امروز مسجد مقام مهمان‌داری می‌کند یا دل‌های خیل خادمان حریم کبریایی حضرت معصومه (سلام الله علیها) و امام رضا (علیه السلام) از مسجد مقدس جمکران.

امروز روزی است که مهمان و میزبان هر دو غرق عاشقی هستند و در انتظار رسیدن معشوق  زیر لب زمزمه می‌کنند «آب‌زنید راه را هین که نگار می‌رسد» و می‌دانند اینجا غبار نیست، همه تربت است.

یادداشت: راحله روشن

انتهای پیام/