به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، غلامحسین قهرمانی با بیان آمادگی دارالشفاء مسجد مقدس جمکران در دهه مهدویت و شب نیمه شعبان اظهار داشت: دارالشفاء حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) جهت خدمات‌رسانی به زائران در دهه مهدویت و روز میلاد منجی عالم بشریت آماده است.

وی دارالشفا را از تاریخ ۲۷ فروردین تا ۲ اردیبهشت به‌صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات اعلام کرد و افزود: دو پزشک خانم و آقا به‌صورت ۲۴ ساعته در دارالشفاء حضورداشته  و آزمایشگاه، رادیولوژی و داروخانه نیز فعال است.

مسئول کمیته امداد و درمان مسجد مقدس جمکران از استقرار دانشگاه علوم پزشکی در دارالشفا خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی قم به‌منظور پشتیبانی از دارالشفا و نظارت بر امور بهداشت مسجد و موکب‌های اطراف مسجد مانند سال‌های گذشته در دارالشفا استقرار پیدا می‌کند.

وی از برپایی بیمارستان صحرایی در شبستان امام رضا(علیه السلام) خبر داد و گفت: اورژانس، هلال‌احمر، دارالشفا و بیمارستان صحرایی به ترتیب اولویت و نیاز زائران آماده ارائه خدمات بوده و بیش از ۸ دستگاه آمبولانس در مسجد مقدس جمکران مستقر می‌شود.

قهرمانی همچنین از پشتیبانی بیمارستان‌های داخل شهر نیز خبر داد و تصریح کرد: تمام بیمارستان‌ها در حالت آماده‌باش هستند اما بیمارستان نکویی و ولیعصر پشتیبان اصلی بیمارستان صحرایی بوده و در صورت نیاز بیمار به این دو بیمارستان منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: امسال کمیته ترافیک و امینی مسیر ویژه آمبولانس در بلوار پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) نیز مشخص کرده  تا در صورت نیاز بدون مشکل ترافیک بیمار به بیمارستان انتقال پیدا کند.

انتهای پیام/