به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا وطن خواه ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین استان قم در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران با اشاره به موکب‌های نیمه شعبان اظهار کرد: با وجود وقوع مشکلاتی همچون سیل، موکب‌هایی از شهر قم و شهرهای دیگر در مسیر مسجد مقدس جمکران برپا می‌شود، البته بعد از نیمه شعبان تعدادی از موکب‌ها به مناطق سیل زده می‌روند، اکنون هم برخی از موکب‌های نیمه شعبان در مناطق سیل زده حضور دارند.

 

وی ادامه داد: موکب‌های نیمه شعبان در سال گذشته ۵۰۰ هزار لیتر آب در میان زائرین مسجد مقدس جمکران توزیع کردند، این موکب‌ها به ۱۰ تانکر آب نیاز دارند و البته در خصوص تامین برق نیز مشکلاتی دارند.

 

مسؤول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی افزود: ۱۱۴ موکب ایام نیمه شعبان در شهرداری قم ثبت نام کرده اند، تعداد دیگری از موکب‌ها هم به دنبال ثبت نام هستند و لیست موکب‌های ایام نیمه شعبان تا چند روز دیگر نهایی خواهد شد.

 

ثبت نام موکب ها برای خدمت رسانی به زائرین جمکران

سید محسن میرهادی مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم در ادامه جلسه با اشاره به برپایی موکب‌های نیمه شعبان اظهار کرد: تاکنون ۱۱۴ موکب درخواست مجوز داشته اند که صدور مجوز به صورت تجمیعی برای موکب‌ها انجام خواهد شد و هدف از تجمیع این است که موکب‌ها در یک نقطه متمرکز مستقر شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: مسیر بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) در ایام نیمه شعبان مسیر پیاده روی زائرین مسجد مقدس جمکران است و تلاش داریم که موکب‌های پذیرایی از زائرین در این مسیر استقرار پیدا کنند.