به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی شامگاه شنبه در همایش هیئت و انتظار بابیان اینکه قرآن کریم در سوره مائده برای تقرب به خدا توصیه به متوسل شدن به‌وسیله را دارد، اظهار داشت: وسیله ارتباطی میان مردم و خدا اهل‌بیت(علیهم السلام) هستند، ائمه (علیهم السلام) وسیله تقرب الهی هستند و رضای خدا در گروه رضایت ایشان است.
وی با تأکید بر اینکه هر چه خیر به بشر می‌رسد به برکت ائمه معصومین (علیهم السلام) است، افزود: پیامبر(صلی الله علیه و آله) به اباذر فرمودند که مثال اهل‌بیت (علیهم السلام) مثل کشتی نوح میان امت است و کسی که سوار این کشتی نشود هلاک خواهد شد.
مؤمنی ادامه داد: پیامبر(صلی الله علیه و آله) امام حسین(علیه السلام) را زینت آسمان‌ها و زمین‌ها خطاب کرده و ایشان را نور هدایت و کشتی نجات دانسته است.
وی به جایگاه والای مسئولین هیئت‌ها که امر برگزاری جلسات حسینی را بر عهده‌دارند اشاره کرد و افزود: پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمودند که هر کس حسین (علیه السلام) را دوست داشته باشد خداوند او را دوست دارد و این را باید بدانیم که امام حسین(علیه السلام) قطعاً جبران این زحمات را در دنیا و آخرت خواهد کرد.
انتهای پیام/