به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی از برگزاری همایش «پیرغلامان مهدوی» خبر داد و اظهار کرد: این همایش امشب (سه شنبه، ۲۷ فروردین ماه) بعد از نماز مغرب و عشاء و همزمان با دعای توسل در مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران اضافه کرد: در این همایش حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد، استاد برجسته حوزه سخنرانی و حاج عباس حیدرزاده، ذاکر اهل بیت(علیهم السلام)، مدیحه سرایی می کنند.

 

وی با اعلام رونمایی از تندیس «پیرغلامان مهدوی» و نشان «ندبه انتظار» همزمان با این همایش، تصریح کرد: نشان ندبه انتظار امسال به یکی از جلسات شاخص دعای ندبه در استان قم اعطاء می شود و از سال آینده مقرر آن است تا این نشان به یک تا پنج نفر یا مورد از مروجان فرهنگ ندبه خوانی و جلسات شاخص دعای ندبه اعطاء شود.

حجت الاسلام حسین آبادی بیان کرد: همچنین تقدیر از شاخص ترین خادمان دعای ندبه در اعتاب مقدسه ایران اسلامی هم جزء برنامه های همایش «پیرغلامان مهدوی» است؛ لذا امشب از خادمان شاخص جلسات دعای ندبه در حرم مطهر رضوی، حرم حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، حرم شاهچراغ(علیه السلام)، عبدالعظیم حسین(علیه السلام) و مسجد مقدس جمکران تقدیر به عمل می آید.

وی درباره مدعوین این همایش بیان کرد: فراخوان عمومی برای همه فعالان برگزاری دعای ندبه در سراسر کشور به منظور حضور در این همایش اعلام شده است و با توجه به برگزاری همزمان با دعای توسل مسجد، پیش بینی می شود جمعیتی بالغ بر هفت هزار نفر در این همایش حضور داشته باشند.

حجت الاسلام حسین آبادی از حضور مسئولان کاروان های دعای توسل در این همایش خبر داد و گفت: بالغ بر ۵۰۰ کاروان که سه شنبه شب ها زائران را به مسجد مقدس جمکران می آورند، در مسجد ثبت شده است که اعضای این کاروان ها نیز امشب با گل وارد مسجد شده و از صحن جامع امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه) به سمت شبستان کربلا حرکت و در همایش پیرغلامان مهدوی شرکت می کنند.

وی با اعلام برگزاری اجتماعات مهدوی با حضور اصناف مختلف در مسجد مقدس جمکران و به مناسبت نیمه شعبان، ابراز کرد: در این راستا صبح روز یکشنبه، یکم اردیبهشت ماه پیاده روی سپاهیان و بسیجیان شهر مقدس قم به سوی مسجد مقدس جمکران انجام می شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: همچنین از ساعت ۱۱ صبح روز نیمه شعبان اجتماع «نوجوانان مهدوی» در شبستان کربلا و در عصر همان روز پیاده روی «قدمی برای ظهور» با حضور خیل عظیم عاشقان و منتظران در مسیر بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) تا مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.

انتهای پیام/