به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد در مراسم دعای توسل مسجد مقدس جمکران که شامگاه سه‌شنبه در شبستان کربلا برگزار شد، ضمن گرامی داشت اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: محبت خدا یکی از مهم‌ترین تعلقات انسان بوده و یکی از راه‌های کسب محبت خداوند فرستادن صلوات با شوق است.

وی دوستان واقعی خداوند را حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) و اهل‌بیت ایشان برشمرد و افزود: بعضی از عبادت‌ها نیاز به یکسری آداب و شرایط دارد اما ذکر صلوات دارای هیچ شرایطی نیست و در هر وقت می‌شود با این ذکر با خداوند ارتباط برقرار کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرحزاد نیمه شعبان را دارای دو امتیاز مهم دانست و گفت: نیمه شعبان مثل شب قدر و شب جمعه، شب بسیار مهم و فوق‌العاده‌ای است و بعد از شب قدر افضل شب‌ها نیمه شعبان است.

وی با بیان اینکه در شب نیمه شعبان خداوند گناهان انسان را می‌بخشد، ادامه داد: در این شب مهم خداوند لطف و فضلش را به‌سوی انسان سرازیر کرده و طبق فرموده امام باقر(علیه السلام) شب نیمه شعبان شب درخواست از خداوند است و خداوند قسم‌خورده که هیچ‌کس را ناامید نمی‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرحزاد امتیاز دیگر نیمه شعبان را هم‌زمانی  این شب با میلاد امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه) عنوان و خاطرنشان کرد: حضرت مهدی(علیه السلام) ویژگی‌های بی‌بدیلی دارد، یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها اصلاح کل جهان و نجات بشریت و گستردگی عدل در جهان است.

وی افزود: اکثر کل جمعیت کره زمین دارای دین واقعی و اسلام ناب نیستند و تحقق ظهور مصادف با آمدن حق و رفتن باطل به‌طور کامل خواهد بود. خداوند، اهل‌بیت، قرآن و پیامبران حق بوده و باکمی تأمل در احوال کشورهای مختلف می‌فهمیم دین آن‌ها حقیقی نیست.

خطیب مراسم دعای توسل این هفته مسجد مقدس جمکران ادامه داد: بهترین راه برای ایجاد زمینه ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) اصلاح خود و عدم انجام گناه و ایجاد تقوای درونی است تا شاهد خوشحالی و رضایت امام زمان (علیه السلام) باشیم.

وی یکی دیگر از اعمال موردپسند حضرت بقیه‌الله (عجل الله تعالی فرجه) را خشنودی دل مردم معرفی و بیان کرد: بعد از انجام واجبات و ترک محرمات شاد کردن دل مردم و پرهیز از تفرقه، اختلاف و دروغ اعمالی است که خشنودی و رضایت امام زمان را در پی داشته و زمینه‌های ظهور را ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/