به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، اجتماع بزرگ خادمان افتخاری برادران مسجد مقدس جمکران با حضور خادمان در شبستان کربلای این مکان مقدس برگزار شد.
مسئول امور اداری مرکز خادمین در این مراسم با اشاره به قدردان بودن خدمت در مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: در جلسه‌ای که در محضر مقام معظم رهبری بودیم ایشان فرمودند نعمت خدمت در این مکان مقدس را قدردان باشید.
حجت‌الاسلام‌ رمضانی با بیان اینکه خیلی از افراد علاقه خدمت در مسجد مقدس جمکران داشته ولی توفیق خدمت نصیبشان نمی‌شود، ابراز کرد: هرکسی متوجه خادمی ما در این مکان مقدس شده مارا منتسب به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) می‌کند که توفیقی از این بالاتر نبوده که تداعی‌کننده امام عصر(علیه السلام) برای مردم باشیم.
وی اخلاق را نخستین لازمه خادمی دانست و افزود: در کنار اخلاق، خادمان باید منظم باشند و در این ایام همه خادمان باید لباس مصوب به تن داشته باشند و از کارت شناسایی استفاده کنند.
مسئول امور اداری مرکز خادمین افتخاری به حضور پنج هزار خادم برادر در مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و گفت: خادمان از قسمت‌های مختلف مسجد از جمله مراکز خدماتی، رفاهی، پزشکی و غیره مطلع بوده تا بتوانند اطلاع‌رسانی درستی به زوار داشته باشند.
یکی از مسئولان حراست مسجد مقدس جمکران نیز در بخشی از این مراسم، برگزاری جشن‌های نیمه شعبان را آبروی نظام، شیعه و مسجد مقدس جمکران دانست و افزود: حضور این تعداد جمعیت شاید در دنیا به ندرت رخ دهد که وقوع هر موردی می‌تواند برای مسجد، استان و نظام هزینه به همراه داشته باشد.
صبری یکی از موارد امنیتی در ایام نیمه شعبان را حضور جریان‌های انحرافی برشمرد و گفت: جریان‌های انحرافی به‌واسطه سودجویی از افراد مختلف به‌ویژه نوجوانان و جوانان در این ایام بیشتر فعال خواهند بود که خادمان در این موارد نیز حساسیت ویژه‌ای داشته باشند.
بنابراین گزارش در این مراسم از نرم‌افزار هادی ویژه خادمان مسجد مقدس جمکران به‌منظور راهنمایی زوار توسط خادمان رونمایی شد.
مداحی برادر زمانی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
انتهای پیام/