به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران،  معصومه گلگیری در همایش «نرجسانه» که در شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به زیارت‌نامه سید ابن طاووس در رابطه باشخصیت والای حضرت نرجس خاتون(سلام الله علیها) گفت: این زیارت‌نامه نسب حضرت نرجس خاتون را به شخصی به نام شمعون که وصی خاص حضرت عیسی(علیه السلام)بوده منتسب می‌داند.

مجتهده و مدرس جامعه الزهرا(سلام الله علیها) افزود: در سراسر جهان اسلام در میان شیعیان آن دوران بانویی به شایستگی حضرت نرجس خاتون برای امام حسن عسکری(علیه السلام) وجود نداشته و این امر نشان از پاکی و تقدس شخصیت این بانوی بزرگوار دارد.

وی با اشاره به اینکه شیعیان در تمامی دوران مورد آزار و اذیت حاکمان عصر خود قرار داشته‌اند، تصریح کرد: یکی از راه‌های کمک به‌تعجیل در ظهور امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) دوری از استکبار و مبارزه با ظلم و استبداد است که این بزرگ‌ترین مسئولیت شیعیان در زمان غیبت است.

گلگیری خاطرنشان کرد: در زمان غیبت حضرت بقیه‌الله(عجل الله تعالی فرجه) وظایف شیعیان به‌مراتب سنگین‌تر و سخت‌تر از زمانی است که امام در جامعه حضور پیداکرده و پیروان ایشان از رهنمودهای امام خود بهره‌مند می‌شوند.

وی عنوان کرد: حضرت نرجس خاتون گوهر وجودی ویژه‌ای داشت که به دلیل روح بزرگ و پرفتوح این بانوی باعظمت، پروردگار جهانیان اسرار آفرینش را به این بانوی عفیفه عطا کرد.

مدرس جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با اشاره به تأسیس مسجد مقدس جمکران به دستور حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه) به‌منظور تجمع شیعیان در این مکان مقدس و تلاش جهت تعجیل در ظهور در عصر غیبت عنوان کرد: مسجد مقدس جمکران بهترین و والاترین مکان برای انسان‌شناسی، خودشناسی و خداشناسی است، زیرا انسان نخست باید گوهر وجودی خود را پیدا کند تا به خداشناسی برسد.

انتهای پیام/