به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد دارستانی در آیین غبارروبی اصحاب رسانه در مسجد مقام آستان مقدس جمکران، ضمن تبریک ایام نیمه شعبان و فرارسیدن سالروز میلاد حضرت بقیه‌الله (عجل الله تعالی فرجه) اظهار داشت: دیدن حضرت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) ممکن بوده ولی شرایط دارد.

وی با بیان اینکه شرط دیدن امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) تقوا، درستی، انسانیت و ایمان به خداست، تصریح کرد: راه رسیدن و دیدن امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) باز است و کسی مخالف دیدن ایشان نبوده ولی شروطی مانند دوری از دروغ، بی‌بندوباری، بی‌حجابی، انسانیت و غیره دارد.

استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) امام تقوا، کرامت و بندگی است، افزود: باید اشتیاق داشته تا بتوانیم به معشوق برسیم و شوق زیارت انسان را به هدف رسیدن و درک حضور نزدیک می‌کند.

وی با اشاره به لیاقت مشرف شدن به محضر این امام همام توسط افراد مختلف، عنوان کرد: امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) مانند خورشید به همه مردم اعم از مسیحیان، یهودیان، سنی‌ها، سکولارها و دیگران می‌تابد و همه را به سمت ظهور می‌کشاند، ولی باید با دوری از بدی اعمال راه رسیدن به ایشان را هموار کنیم.

دارستانی، بدی اعمال را سبب پنهان شدن امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) از دیده‌ها دانست و افزود: ما به واسطه بدی اعمال و کردار خود سبب غیبت خودمان از محضر ایشان شده‌ایم و این در شرایطی بوده که ایشان صبح تا شب منتظر تشرف مؤمنین و دوری از گناهان مردم هستند.

وی با بیان اینکه برخی می‌گویند امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) نبوده و نمی‌توان ایشان را دید دروغ است ولی شرط انسانیت و ترحم به مظلوم دارد، ادامه داد: در فضای مجازی مدام درباره رابطه ظهور با مشکلات روزمره شبهه افکنی می‌کنند که این در شرایطی بوده که این مشکلات به دست خودمان حل‌شدنی است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: در شرایطی که بالادستان به فقرا و زیردستان رحم و مهربانی نمی‌کنند و فاصله طبقاتی این‌قدر زیاد است، نباید انتظار فرج در این جامعه داشت و باید محبت دو طرفه در جامعه جاری و ساری شده تا مقدمات ظهور فراهم شود.

وی با بیان اینکه دو بهشت دنیوی و اخروی وجود دارد، یادآور شد: همه انبیا، اولیا و شهدا به بهشت اخروی می‌روند ولی بسیاری از آنان غبطه بهشت دنیوی را دارند که هم‌نفسی با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) بهشت دنیوی است.

انتهای پیام/