به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، قم  فخر می‌فروشد به جهانی که  نیمه شعبان جمکران را وقتی دسته‌دسته عاشقانش شب  و روز به بیداری و شادی برای قدمش هلهله سر می‌دهند و سلامتی‌اش را دعای فرج می‌خوانند، میزبانی می‌کند.

دست در دست هم وارد می‌شوند ، کمتر از یک سال گذشته با توکل و توسل در اتاق فیروزه‌ای جمکران «قبلتُ» به هم گفته‌اند و عهد بسته‌اند سرباز حضرتش باشند. حالا آمده‌اند برای تجدید بیعت. ردیف به‌ردیف کنار هم نشسته‌اند، از همه‌سنی و قوم و نژاد هستند تا به مِهر صاحبش دوباره وحدت ظهور کند.

حلقه که دست هم می‌کردند یا ادرکنی می‌گفتند و به حضرتش التماس عاقبت‌به‌خیری داشتند، حالا لبخند بر لب، دست در دست، خوشبختی را شکر می‌گویند در دست‌هایی که رو به اسمان دعای فرج می‌خوانند.

اینجا ساختمان اردوهای مسجد مقدس جمکران کنار درب ۶ است که این بار میزبان عشاقی شده است که عشق زمینی‌شان را به عشق آسمانی پیوندی فیروزه‌ای زده‌اند.

همه کوتاه‌سخن می‌گویند و تنها آرزوی عاقبت‌به‌خیری در سربازی آقا دارند حتی حجت‌الاسلام‌والمسلمین یاسین حسین‌آبادی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران که تنها دلیل زیبایی این  دنیای پرمخاطره را عشق به صاحب‌الزمان (عجل الله تعالی فرجه) می‌داند و می‌گوید: یوسف حضرت زهرا(سلام الله علیها) را در اجتماعی که به عشق آقا ایجادشده می‌توان دید و چه اجتماعی بهتر از ازدواج زن و مردی که سرباز حضرت هستند و فرزندانی خواهند داشت که عاشق امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) تربیت می‌شوند.

وی به همه زوج‌ها که دست در دست هم نشسته‌اند سفارش می‌کند: ارتباط خود را با مسجد مقدس جمکران و حضرت آقا  قطع نکنید که بی‌شک به انتخاب و اجازه آقا اینجا حضورداشته و این امکان برایتان فراهم‌شده که زندگی‌تان را از اتاق فیروزه‌ای شروع کنید.

مجری می‌گوید بیش از ۳۰۰ خطبه عقد در اتاق فیروزه‌ای در یک سال گذشته برای زوج‌های از سراسر کشور خوانده‌شده و حتی زوج‌هایی از کشور برزیل و اروپا و آسیا نیز اینجا حضورداشته‌اند و برای امشب التماس دعا گفته‌اند و اشک حسرت ریخته‌اند که نیستند تا دوباره در همین مکان ملکوتی تجدید بیعت کنند.

صحبت‌های مقام معظم رهبری که پخش می‌شود همه سکوت می‌کنند که پند بگیرند و وقتی آقا می‌گوید ازدواج امری قدسی است و با مهریه بالا آن را دنیوی نکنید به هم نگاه می‌کنند و افتخار می‌کنند که مهریه‌شان کم بوده و رضایت مقام معظم رهبری را کسب کرده‌اند.

زوج دوقلویی که در مراسم حضور دارند و خود را مطهره و مهدیه یادگاری معرفی  می‌کنند در پاسخ به سؤالم که می‌پرسم برای پویش ” قدمی برمی‌داریم” و تعجیل در ظهور حضرت بقیه‌الله (عجل الله تعالی فرجه) چه‌کاری انجام می‌دهید، به هم نگاه می‌کنند و مهدیه جای هر دوی‌شان پاسخ می‌دهد: اولین گام برای تعجیل در ظهور، ظهور یک انسان حقیقی در درون خودمان است. تا زمانی که امر فرج را در درونمان نهادینه نکنیم نمی‌توانیم جامعه را برای ورود آقا آماده کنیم.

علی‌رضا بختیاری و نگین مرادی بعد از مشورت باهم باافتخار می‌گویند: به پویش ” قدمی برمی‌داریم” می‌پیوندیم ، و برای رضایت و شادی آقا امام زمان (عج) مراسم عروسمان را بدون هرگونه گناه برگزار می‌کنیم.

آن‌طرف‌تر معصومه عزیزی و آقای رضایی که کمتر از یک سال است زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند نیز به پویش ” قدمی برمی‌دارم” می‌پیوندند و خانم عزیزی می‌گوید: من به نیت داشتن زندگی مهدوی تصمیم گرفته‌ام هر حدیثی از امام زمان (علیه السلام) شنیدم را در زندگی خود پیاده کرده و به آن عمل کنم  و همسرشان تأکید می‌کند: دعای فرج در صدر همه دعای من در زندگی‌ات.

مجید مقدم و مهسا شقایق نیز در جواب سؤالم میگویند: ما نیت کرده‌ایم برای رضای امام زمان (علیه السلام) مشکلات هرکسی که به ما مراجعه می‌کند را در حد توانمان حل کرده و گره‌ای از زندگی اطرافیانمان  بازکنیم.

اما چهره مظلوم و صادق فردین واحدی که در نانوایی کار می‌کند و رنگ صورتش سختی کارش را نشان می‌دهد بیش از همه توجه ام  را جلب می‌کند وقتی از او و همسرش می‌پرسم برای ظهور آقا چه‌کاری می‌توانی انجام دهی با خلوص نیتی خاص می‌گوید: من هر سه‌شنبه ۵ هزار تومان نان صلواتی به نیت سلامتی و فرج آقا به مستحق می‌دهم و سرش را پایین می‌اندازد.

اینجا اجتماع عاشقان حضرت آقا است، اجتماعی که سربازی و دلدادگی‌شان را به پیوندی فیروزه‌ای قدسی کرده‌اند و نمی‌توان شادی و خوشبختیان را وصف کرد.

اینجا شاید پدر و مادر یکی از ۳۱۳ یار و سرباز امام (عجل الله تعالی فرجه) نشسته باشد و در بین جمعیت با همراهی مداح ” آقا بیا” می‌گوید.

اینجا بیعت دوباره پیوندهای  فیروزه‌ای کنار گنبد فیروزه است.

انتهای پیام/