به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، بهرام سرمست در جلسه ستاد تسهیلات زائرین جشن‌های نیمه شعبان که در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: باید تلاش کنیم در چنین ستادهایی از حالت روزمرگی خارج‌شده و علاوه بر اقدامات مصوب نسبت به فعالیت‌ها آسیب‌شناسی داشته باشیم.

استاندار قم ادامه داد: اینکه فعالیت‌ها را ارزیابی کنیم و نقاط ضعف و قوت را خوب ببینیم می‌تواند آثار و برکات ارزشمندی بر جای گذارد و بنده هم‌اکنون اعلام آمادگی می‌کنم بعد از مراسمات در جلسه‌ای فوق‌العاده و ویژه از فعال‌ترین دستگاه‌ها در حد یک لوح تقدیر، تجلیل شود.

سرمست به نوآوری‌های موجود دستگاه‌های حاضر در ستاد جشن‌های نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با گزارش‌های ارائه‌شده و فعالیت‌هایی که از سوی دستگاه‌های مختلف در حال انجام است، شاهد نوآوری‌های جدیدی هستیم که ازجمله آن ارائه ده‌ها خدمت عمومی توسط ۱۵۰ موکب خدمت رسان در بلوار پیامبر اعظم(ص) و خیابان‌های منتهی به مسجد مقدس جمکران هستیم.

رئیس شورای تأمین استان قم با اشاره به برخی از نکات مهم به‌ویژه پارکینگ و محل اسکان موقت نمازگزاران در مسجد مقدس جمکران، عنوان کرد: اگر نکته یا مطلبی بر خلاف دستورالعمل‌های گذشته است، شأن نزول و برگزاری این جلسه در ساعات منتهی به جشن نیمه شعبان بررسی همین نکات و انجام اقدامات ضروری با هدف تسهیل در امور زائران و نمازگزاران است.

استاندار قم با اشاره به پیشگام بودن مردم نسبت به مسئولان گفت: در موضوع سیل مردم شهر مقدس قم از نظر همدردی و همیاری همچنین خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده به‌ویژه در لرستان شاهد حضور گروه‌های جهادی همچنین سهیم بودن دستگاه‌های خدماتی و اجرایی استان در این مناطق بودیم که الحمدالله با مدیریت خوب سازمان‌های استان با توجه به اعزامی برخی از نیروهای عملیاتی خود به مناطق سیل‌زده نسبت به برگزاری هر چه بهتر جشن‌های نیمه شعبان خللی به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده وارد نشد.

سرمست یادآور شد: وقتی سازمان‌ها و نهادهای فعال در عرصه برگزاری هر چه بهتر جشن‌های نیمه شعبان فعالیت‌های خوبی را مکتوب کنند و به‌صورت جمع‌بندی در اختیار مسئولان نظام قرار بگیرد تا از روند کارها و اقدامات مطلع گردند بدون شک بهتر می‌توانیم برای جذب منابع ملی اقدام کنیم.

وی خطاب به مدیران حاضر در ستاد تسهیلات زائرین جشن‌های نیمه شعبان تصریح کرد: همکاران باید تا پایان مراسمات مسجد مقدس جمکران یا خود یا جانشین آن‌ها در ستاد حضور داشته باشند.

استاندار قم به امنیت کامل نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی اشاره کرد و گفت: امنیت این مراسم را بیش از ۵ هزار نفر عهده‌دار هستند.

انتهای پیام/