به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مرتضی حیدری در گفت‌وگویی، ضمن تبریک ایام نیمه شعبان و جشن‌های میلاد حضرت بقیه‌الله اظهار داشت: جشن‌های نیمه شعبان به‌جرئت یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های ملی و مذهبی کشور است که حدود سه میلیون نفر در این جشن با عظمت شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه حضور این تعداد زائر نیازمند برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلف است، تصریح کرد: در حوزه‌های امنیت، خدمات، امداد، حمل‌ونقل، تأمین مایحتاج و نظارت بر عرضه کالاها برنامه‌ریزی وسیعی برای این ایام مبارک شده است و همه دستگاه‌ها به خدمت گرفته‌شده تا راحتی و آرامش زائران ایجاد شود.

فرماندار قم با اشاره به مشارکت فرمانداری قم در کمیته‌های مختلف ستاد تسهیلات زائران نیمه شعبان استان یادآور شد: فرمانداری در کنار دیگر دستگاه‌ها مسائل امنیتی استان به‌ویژه ورودی‌ها و خروجی‌های شهر را با برنامه‌ریزی و مشارکت در حال کنترل است.

وی با تأکید بر برنامه‌ریزی‌های سنگین در حوزه حمل‌ونقل با توجه به ظرفیت‌ها و محدودهای رفت‌وآمدی در شهر قم ادامه داد: تدابیر ویژه‌ای برای تأمین مایحتاج مردم در این ایام شده است، همچنین مردم در شهر قم نیز برنامه‌های خودجوشی داشته که برای آنان نیز برنامه‌ریزی‌شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: در حوزه ابتکارات فرهنگی و استفاده از شیوه‌های جذاب و بومی از موکب‌های شهرهای مختلف در ایام نیمه شعبان استفاده‌شده آیت که برنامه‌های متنوعی در حوزه خدماتی و فرهنگی صورت خواهد پذیرفت.

وی با اشاره به تأثیرات اقدامات برای نیمه شعبان در زندگی فردی عنوان کرد: فعالیت‌هایی که در این ایام در زمینه نیمه شعبان در شهر قم انجام داده‌ام برشی از زندگی و آرمان‌های بنده بوده است.

انتهای پیام /