به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود عالی شامگاه شنبه در مراسم جشن نیمه شعبان که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به ارزش، اهمیت و عظمت شب نیمه شعبان اظهار داشت: دعای کمیل و نماز جعفر طیار در این شب عزیز تأکید شده است.
وی با بیان اینکه اگر بنده خالص و کامل خدا در این عالم نباشد عالم ناقص است، افزود: هدف خداوند از خلقت انسان این نبود که انسان‌ها وحشیانه یکدیگر را از بین ببرند و بندگی شرکت آلود بکنند، گاهی انسان‌ها حق بندگی خدا را به جا نمی‌آورند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به ارزش و جایگاه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) ادامه داد: اگر حجت خدا بر زمین نباشد عالم از بین می‌رود چون هدفی وجود ندارد، در عالم گل استثنایی وجود دارد که خداوند به‌واسطه آن عالم را موردعنایت قرار می‌دهد و انسان‌ها به‌واسطه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) روزی به دست می‌آورند.
عالی با اشاره به بی‌اساس بودن شبهاتی که در زمینه طولانی بودن عمر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) مطرح می‌شود، تصریح کرد: شیعه دلیل داشته که می‌گوید حجت خدا باید روی زمین باشد و هرچه هم عمر کند امکان‌پذیر است و هیچ دلیلی وجود ندارد که گفته شود عمر طولانی محال است.

وی ادامه داد: امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در خوشی و ناخوشی شیعیان شریک است، شیعیان با عهد به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و سلام به این امام همام روز خود را آغاز می‌کند و در همه امورات زندگی به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) عنایت می‌کند.
استاد حوزه علمیه تصریح کرد: آیت‌الله سید ابوالحسین موسوی اصفهانی که از مراجع بزرگ تاریخ تشیع بود دوران سخت و پرمشقتی را پشت سر گذاشت، این عالم دینی در سن ۱۱ سالگی به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) متوسل شد و حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) به ایشان عنایت خاصی کرد.
عالی با بیان اینکه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) همواره شیعیان را موردعنایت خود قرار می‌دهد، گفت: محبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) به شیعیان الهی است و همه محبت خدا به انسان از کانال امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) می‌گذرد.
وی با اشاره به نقش امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در زندگی شیعیان عنوان کرد: شیعه هیچ‌گاه ناامید نمی‌شود و هیچ‌گونه بن‌بستی برای شیعیان وجود ندارد، محبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) به شیعیان صدها برابر از پدر به فرزند بیشتر است.
استاد حوزه علمیه تصریح کرد: در طول تاریخ، شیعه به مو بند شده است ولی هیچ‌گاه ناامید و قطع امید نکرده است، انسان با امید به وجود مقدس امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) تاریخ را طی کرده تا به اینجا رسیده است.
عالی با بیان اینکه در هرجایی که شیعیان با یکدیگر هم دل‌شده به موفقیت رسیدند، ادامه داد: امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در کنار شیعیان است و با ما زندگی می‌کند ولی مهم این است که ما چه مقدار با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) هستیم و با وی زندگی می‌کنیم.
وی با تأکید بر اینکه هم دل بودن مردم سبب آثار و برکات زیادی می‌شود، خاطرنشان کرد: سیل سبب خسارت زیادی به کشور شد، هرکس باید به‌اندازه وسع خود به سیل‌زدگان کمک کند تا مشکلات این عزیزان رفع می‌شود، چون مردم هم دل بودند خسارت سیل به حداقل رسید.
انتهای پیام/