به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد جمکران، آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین در مراسم جشن نیمه شعبان که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: انسان بزرگ‌ترین موجود روی زمین بوده و مسئولیت انسان خودسازی است که باید زمین را بسازد.
وی با بیان اینکه انسان جانشین خداوند روی زمین است، افزود: روحیه انسان‌ها بر اساس کوشش و فعالیت وی رشد می‌کند، که سؤال امروز این بوده که انسانیت کجاست؟ امروز تمدن مادیت بر زمین حکومت می‌کند و انسانیت از نقش جانشینی خود دور شده است.
رهبر شیعیان بحرین تصریح کرد: انسان نقش سازندگی در کره زمین داشته ولی به کجا رفته است، انسان امروز بسیار دورتر از سطح و نقشی بوده که باید باشد و این موضوع سبب مشکلات، گرفتاری و آفات زیادی شده است.
آیت‌الله شیخ عیسی قاسم با بیان اینکه انسان امروز از عدالت و انسانیت دور شده است، گفت: خداوند می‌فرماید انسان‌ها را آفریدم تا عبادت کنند، تباهی انسان به دلیل دوری از خدا و انحراف از راه وی است.
وی یادآور شد: آن موضوعی که انسان را به تباهی کشانده دوری از خداوند است، اگر انسان در مسیر رضای الهی باشد هیچ‌گاه منحرف نشده و هرگز عبودیت و بندگی خود را فراموش نمی‌کند.

رهبر شیعیان بحرین بیان کرد: انسانیت در تباهی است، خط صحیحی که اندیشه و احساس انسان را در مسیر درست قرار می‌دهد حلقه زدن به دور اسلام و اهل‌بیت(علیهم السلام) و وابسته شدن به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) است.
شیخ عیسی قاسم ادامه داد: منجی بشریت باید انسانی معصوم، وفادار و امانت‌دار مردم باشد، انسان نمی‌تواند از این اوضاع غم‌انگیز و آتش سوزان بیرون آمده مگر اینکه بازگشت غرورآمیز به اسلام عزیز و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) داشته باشد.
وی اظهار داشت: در سایه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)هیچ بدبختی و مشکلی وجود ندارد، انسان با سرکشی بر نفس خود و ایستادگی در برابر استکبار به پیروزی می‌رسد، استکبار تلاش می‌کند انسان در برابر خدا ایستادگی کند و نباید در برابر طاغوت و کفر کوتاه آمد.
رهبر شیعیان بحرین تصریح کرد: شیعیان جز در برابر خداوند کوتاه نمی‌آیند، در زمانی انقلاب رخ می‌دهد و دولت جهانی ایجاد می‌شود که ظلم نابودشده و جهان استکبار از بین می‌رود و جهان به صلح می‌رسد.
شیخ عیسی قاسم عنوان کرد: انسان باید قدرتی در اندیشه و نفس ایجاد کرده و در همه ابعاد زندگی خود قدرتمند شود تا کفر و طاغوت را نابود کند و به این وسیله ظهور امام زمان(علیه السلام) را محقق می‌کند.
وی افزود: ای منتظران، امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) منتظر شماست، ای منتظران، شما در انتظار امام زمان(علیه السلام) هستید و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) از منتظران این انتظار را دارد که شرایط انجام این انقلاب جهانی را داشته باشند.
رهبر شیعیان بحرین گفت: باید امام خود را نصرت کنیم چون امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) تکرار نمی‌شود، زمین امروز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) را نمی‌شناسد و ما تنها از طریق امیرالمؤمنین(علیه الاسلام) و امام حسین(علیه السلام) می‌توانیم حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) را بشناسیم.
شیخ عیسی قاسم عنوان کرد: هر انسانی که در مسیر اهل‌بیت(علیهم السلام) قرار بگیرد از تاریکی و ظلمات بیرون می‌آید و از لایه‌های تاریکی به‌سوی نور هدایت می‌شود، ما می‌توانیم عزت و غرور امت را به دست بیاوریم و این موضوع با نهضتی که از درون خود انسان آغاز می‌شود به دست می‌آید.
وی با بیان اینکه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) منتظر سربازان و دلیران خود است و باید به‌وسیله اهل‌بیت(علیهم السلام) به‌سوی خداوند برویم، خاطرنشان کرد: حاکمیت اسلام همه زمین را فرا گرفته و همه انسانیت در سایه اسلام قرار می‌گیرد، شیعیان باید آماده باشند چون سربازان امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و اسلام هستند.
انتهای پیام/