به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، آیت الله العظمی جعفر سبحانی ظهر امروز در جمع زائران در مسجد مقدس جمکران  با اشاره به آیه وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ، ابراز کرد: خدای متعال می‌فرماید در تورات و زبور نوشتیم همه زمین را روزگاری صالحان اداره می‌کنند.

وی بیان کرد: جامعه ما اگر امروز آلوده به فساد است این فساد دائمی نیست و آینده روشن است و صالحان روزی این زمین را وارث می‌شوند و فاسدین خواهند رفت.

این مرجع تقلید عالیقدر با اشاره به اینکه تاکنون زمین چنین شرایطی را تجربه نکرده است، گفت: این هدف عالی هنوز محقق نشده و خدای متعال این هدف را برای زمانی خاص قرار داده است.

آیت الله العظمی سبحانی تاکید کرد: همه ما معتقد هستیم دین پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) دین خاتم و برای همه بشریت تا آخردنیاست و این دین با ظهور حضرت مهدی(علیه السلام) به هدف نهایی می‌رسد.

وی با بیان اینکه مولود امروز برای این کار ذخیره شده است و خدای متعال برای چنین روزی ایشان را آفریده است، اضافه کرد: گاهی سوال می‌شود آیا امکان دارد رهبر و هادی باشد ولی در میان جمعیت نباشد.اگر جمعیت قابل باشند رهبر هم ظاهر است ولی اگر قابل نباشد باید محفوظ بماند برای روزی که این قابلیت در بشر به وجود بیاید.

این مرجع تقلید عالیقدر با بیان اینکه خدای متعال در زمین دو نوع حجت دارد که گاهی ظاهر هستند و گاهی غائب اظهار کرد: اگر جامعه بتواند حضور حجت را تحمل کند او ظهور می‌کند. در روایات مربوط به شرایط ظهور آمده مردم باید برای ظهور به حد کمال برسند.

وی تاکید کرد: امام زمان زمانی ظهور می‌کند که جامعه از نظام ها و سازمان های بشری مایوس هستند و منتظرند از عالم بالا فرجی بیاید.

آیت الله العظمی سبحانی با اشاره به اینکه باید عقل ها کامل شود تا وقتی او آمد همه لبیک بگویند خاطرنشان کرد: همه مسلمانان طبق فرمان رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) باید انتظار فرج را در راس اعمالشان قرار دهند و امیدواریم این جامعه روزی انسانی شده و عقل‌ها کامل شود.

وی با بیان اینکه نباید شرایط جامعه به گونه‌ای باشد که ملت در سخت ترین شرایط زندگی کنند یادآور شد: امروز چند استان درگیر سیل هستند و می‌بینیم دشمنان مانع از ورود کمک های بین المللی به ایران می‌شوند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه انتظار مراتب مختلفی دارد گفت: یک مرتبه آن خواندن دعای ندبه در مساجد است و این مرتبه مرتبه خوبی است و باید مواظب دعای ندبه باشیم. مراتب دیگر این است که باید افرادی را برای این کار بسازیم و جوانان مومن تربیت کنیم که اگر آن حضرت ندا سر داد همه لبیک سر دهند.

وی با اشاره به اینکه امروز جوانان زیادی از استان های مختلف به کمک هموطنان سیل زده رفتند و این نشان از کامل شدن عقل آنان است، تصریح کرد: مغناطیس معنوی امروز میان منتظران و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) در مسجد مقدس جمکران وجود دارد و از اقصی نقاط دنیا برای خواندن نماز به این مکان مقدس مشرف می‌شوند.

انتهای پیام/