به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی امشب در صد و هفتاد و نهمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان قم که در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(سلام الله علیها) برگزار شد، با اشاره به تشکیل کمیته‌های هشت‌گانه ویژه نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: این کمیته‌ها نشست‌های مختلفی را با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای مختلف داشتند و توانستند برای اجرای برنامه‌های مختلف به هماهنگی و انسجام مورد نظر در سطح استانی برسند.

وی اضافه کرد: از روز جمعه ۲۳ فروردین‌ماه تا یکشنبه اول اردیبهشت‌ماه ۱۷ هزار و ۹۶۰ پرس غذا برای مهمانان دعوت شده مسجد مقدس جمکران و ۶۱ هزار و ۶۰۰ پرس غذا برای خادمان مسجد مقدس تهیه شد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: چایخانه‌های مسجد مقدس بالغ بر ۲۰ هزار پذیرایی شام، ۲۰ هزار صبحانه، ۳۹ هزار بسته پذیرایی و بیش از یک میلیون نوشیدنی را در میان زائران توزیع کردند.

وی با اشاره به استقرار نانوایی‌هایی از شهرهای مختلف از جمله رفسنجان و کرمان در اطراف مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: بالغ بر ۶۵ هزار پرس نان در ایام نیمه شعبان طبخ و میان زائران توزیع شد.

حسین‌آبادی با بیان اینکه ایستگاه‌های صلواتی مختلفی با همکاری نهادهای مردمی در بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) و مسجد مقدس جمکران فعالیت داشتند، تصریح کرد: ۱۹۷ هزار پرس غذای گرم و ۲۰۰ هزار مورد پذیرایی مختلف در ایستگاه‌های صلواتی داخل مسجد مقدس در میان زائران توزیع شد.

وی ادامه داد: امسال در حوزه فرهنگی از ۲۳ فروردین‌ماه تا دوم اردیبهشت‌ماه جشن‌های نیمه شعبان را در مسجد مقدس جمکران دنبال کردیم و در نقاط مختلف استان قم نیز برنامه‌های نیمه شعبانی مورد توجه قرار گرفته است.

حسین‌آبادی از ویزیت هفت هزار و ۳۰۰ نفر بیمار به صورت رایگان در ایام نیمه شعبان یاد کرد و مطرح کرد: روزانه ۸۲ هزار نفر در نماز جماعت مسجد مقدس جمکران حضور می‌یافتند که شکوه این نماز بسیار قابل توجه بود و در نماز جماعت صبح روز میلاد نیز ۱۲۷ هزار نفر در نماز جماعت مسجد مقدس شرکت کردند.

وی گفت: حضور فعال‌تر تشکل‌های مردمی یکی از مهم‌ترین پدیده‌های نیمه شعبان امسال بود؛ نیمه شعبان امسال شاهد برپایی بیش از ۱۵۰ ایستگاه صلواتی با چهار هزار خادم بودیم که ۷۰ مورد از آن‌ها از سایر شهرهای ایران اسلامی در قم حضور یافته بودند و ۷۵۰ هزار پرس غذای گرم و یک میلیون و ۲۰۰ مورد پذیرایی را در میان زائران توزیع کردند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: حداقل مراجعات فرهنگی در مسجد مقدس جمکران به غیر از آمار شرکت‌کنندگان در مراسم‌ها، طی سه روز ۱۱۰ هزار مورد بوده و طی این مدت چهار هزار کتاب در مسجد مطالعه شده است.

وی از تشکیل ۸۷ کارگاه با موضوع‌های مهدوی و حضور بیش از هفت هزار نفر در مسجد مقدس جمکران یاد کرد و افزود: فعالیت بیش از ۴۰۰ روحانی به‌منظور ارائه مشاوره در قالب شیفت‌های مختلف یکی از دستاوردهای فرهنگی نیمه شعبان امسال است.

انتهای پیام/